אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נלחמים בדירות רפאים: עיריית ת"א מתכננת הכפלת ארנונה לדירות ריקות צילום: מיכאל קרמר

נלחמים בדירות רפאים: עיריית ת"א מתכננת הכפלת ארנונה לדירות ריקות

ההחלטה כוללת הוספת סעיף לצו הארנונה לשנת 2012, הקובע כי דירה המיועדת למגורים ושלא מתגוררים בה תקופה העולה על שנה, תחויב בכפל חיוב, ובלבד שהתעריף למ"ר לא יעלה על התעריף המקסימלי הקבוע בתקנות ההסדרים

27.10.2011, 08:46 | שי פאוזנר

עיריית תל אביב־יפו יוצאת למלחמה בדירות רפאים, דירות העומדות ריקות חלק גדול מהזמן, שנמצאות ברובן בידי תושבי חוץ או ישראלים החיים מחוץ לישראל.

בעירייה הסבירו כי היא מתכוונת לפעול להכפלת תעריפי הארנונה לדירות מגורים ריקות שלא נעשה בהן שימוש תקופה ארוכה, מתוך מגמה לעודד השכרת דירות אלה ובכך להגדיל את היצע הדירות בעיר.

ההחלטה בעניין זה תובא בשבוע הבא לאישור ועדת הכספים והנהלת העירייה. היא כוללת הוספת סעיף לצו הארנונה לשנת 2012, הקובע כי דירה המיועדת למגורים ושלא מתגוררים בה תקופה העולה על שנה, תחויב בכפל חיוב, ובלבד שהתעריף למ"ר לא יעלה על התעריף המקסימלי הקבוע בתקנות ההסדרים.

הוספת הסעיף באה בעקבות החלטת מועצת העיר מחודש אוגוסט האחרון, אשר דנה במדיניות העירייה בנושא דיור בעיר. בעקבות ההחלטה הורה ראש עיריית תל אביב־יפו רון חולדאי לבחון את הכלים העומדים לרשות העירייה לעידוד השכרת דירות מגורים שלא נעשה בהן שימוש תקופה ארוכה, ובכך להגדיל את היצע דירות המגורים בעיר.

ההחלטה אמנם צפויה לקבל תמיכה מקיר לקיר בעירייה, אולם ביצועה מצריך את קבלת אישורם לכך של שרי הפנים והאוצר. במשרד הפנים סיפרו אתמול כי לאור הצעות בעניין זה שהובילו ראשי ערים ובראשם חולדאי, אכן התקיים במשרד דיון בנושא אך לא התקבלה החלטה. "אם תובא החלטה לשינוי בצו הארנונה של תל אביב, ידון בה השר פרטנית", נמסר ממשרדו של שר הפנים אלי ישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
אפריקה בתל אביב
כ-25000 דירות בדרום תל אביב מאוכלסות על ידי כושים-סודנים-מוסלמים- אפריקאים ערב רב של מסתננים לא חוקיים פלשו לארץ והתנחלו כאן ובעוד ערים בישראל מעבר לאי-חוקיות, הם מהוים פצצת זמן חברתית כלכלית ובטחונית על עיריית תלאביב לסלקם מכאן בחזרה לאפריקה (על חשבונם) הבאת 25000 דירות ריקות לשוק תפתור באופן דרמטי את בעיית המחסור בדירות וכאן יש תשתיות ביוב חשמל וכבישים מוכנים-ללא צורך בבנייה חדשה. חושבים שחולדאי ההזוי יעשה משהו?
x , xx  |  02.11.11
13.
עיריית ת"א תמיד מחפשת את הדרך הקלה...
אולי קצת תכנון אמיתי יעזור? אולי להביא תרומות מחו"ל, לבקש מהמדינה להשלים, ולבנות דיור מסובסד ובר השגה לאמנים, סטודנטים, אנשי רוח... אילו היו יותר אנשים מסוג זה בעיר, אולי העירייה לא הייתה כל הזמן רודפת בצע ומוכרת את עתידנו ליזמים וקבלנים של מגדלים!!! צריך לשמר ולטפח את התרבות בעיר, את האופי של עיר וקהילה אחרת, העיר תהפוך בעוד כמה שנים לאזור רפאים בלילות, עם הרבה פשע, מקום בו אף אחד לא ירצה לגור...
אלי מ , ת"א  |  31.10.11
לכל התגובות