אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוקה ג'וניורס פתחה בית ספר לכדורגל בכוויית צילום: רויטרס

בוקה ג'וניורס פתחה בית ספר לכדורגל בכוויית

הפעלת בתי-הספר מהווה בשנתיים האחרונות מקור הכנסה משמעותי לבוקה

27.10.2011, 15:13 | רונן וודלינגר

הכדורגל העולמי ממשיך לגלות את אסיה וארצות המפרץ. לאחרונה פתח מועדון בוקה ג'וניורס בית-ספר חדש לכדורגל בכווית. מדובר בבית-הספר השלישי במספר שפותח מועדון הכדורגל המפורסם מחוץ לארגנטינה, כאשר כולם מנוהלים בצורת זיכיונות מקומיים.

באירוע הפתיחה של בית-הספר, שנערך בתחילת החודש, השתתפו בין השאר שגריר ארגנטינה בכווית, נשיא קבוצת הכדורגל המקומית אל-סאלמייה ומנהלי חברת הנדל"ן הכוויתית אלארגן, שהיא בעלת הזיכיון להפעלת בית-הספר.

במהלך האירוע הוקרן סרט שבו נראה נשיא בוקה, חורחה אמאל, יחד עם שחקני ואוהדי הקבוצה, כאשר הם מברכים את הכדורגלנים הכוויתים הצעירים. לבסוף, האחראי על מחלקות הנוער של בוקה, העביר במקום שיעור ראשון לילדים המקומיים ולימד אותם את יסודות הכדורגל, כפי שהם מועברים גם בשכונת הבוקה שבדרום בואנוס-איירס.

מודל הזכיונות להפעלת בתי ספר נולד ב-2009. במסגרת המודל, כל בית-ספר פועל על-פי עקרונות שיוצאים מארגנטינה, אך תוך התאמתו למדינה הספציפית וזאת בשיתוף פעולה בין נציגי בוקה לבין בעל הזיכיון. האחרון אחראי גם על הניהול הפיננסי של בית הספר, שוב, תחת השגחה והדרכה של נציגי הקבוצה מארגנטינה. באתר "מארקה דה-גול" מדווחים שהפעלת בתי-הספר מהווה בשנתיים האחרונות מקור הכנסה משמעותי לבוקה, שאיפשר לז'נסיס – כינויים של אנשי הבוקה – לעבור בעונה הקודמת מהפסד לרווח.

כיום פועלים בעולם 13 בתי-ספר לכדורגל תחת השם בוקה ג'וניורס: 5 בברזיל, שניים בבוליביה וכן בפרגוואי, אל-סלבדור, ארצות הברית, קולומביה, פרו, וכעת גם בכווית. בשלב הבא מתכננים בבוקה לפתוח בתי-ספר גם בצ'ילה, אורוגוואי, קנדה, אקוודור ודרום-קוריאה. האם נראה בעתיד בית-ספר של הז'נסיס גם בישראל?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות