אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברנרד מאדוף בראיון ל-ABC: אני מאושר בכלא צילום: בלומברג

ברנרד מאדוף בראיון ל-ABC: אני מאושר בכלא

יום אחרי פרסום ציטוטים מראיון של רות מאדוף ל-CBS ובו סיפרה כי היא ובעלה ניסו להתאבד כשנחשפה הונאת הפונזי הגדולה, אומר ברנרד מאדוף לברברה וולטרס כי "אני חש בטוח יותר בכלא מאשר בחוץ. אני יודע כי אמות בכלא"

27.10.2011, 19:16 | סוכנויות הידיעות

ברנרד מאדוף שנשלח ל-150 שנות מאסר בשל הונאת הפונזי הגדולה בתולדות ארה"ב בהיקף של 65 מיליארד דולר, אומר בראיון כי הוא מצטער עמוקות ומביא חרטה קשה על המעשה הנורא שעשה ומודה כי הוא מרגיש מאושר בכלא והרגשתו היא הטובה זה 20 שנה.

את הראיון העניק לעיתונאית ברברה וולטרס לתוכנית "בוקר טוב אמריקה" של רשת ABC ועל פי דיווחים היא שוחחה עמו בכלא במשך יותר משעתיים. מצלמות לא הורשו להיכנס לתאו. לדברי וולטרס, מאדוף סיפר לה כי שקל התאבדות עוד בטרם נכנס לכלא אך מאז שהחל לרצות את מאסרו אינו חושב יותר מחשבות אובדניות.

דבריו מתפרסמים לפני שידור ראיון עם אשתו רות שצפוי להיות משודר ביום ראשון הקרוב בתוכנית "60 שניות" ברשת CBS. בפרומו לתוכנית מצוטטת מאדוף כשהיא מספרת כי היא ובעלה ניסו לשים קץ לחייהם לאחר שהתבהרו ממדי ההונאה בה הם מעורבים, אולם לא הצלחו.

לדבריה, השניים נטלו גלולות שינה וגלולות נגד חרדה, אך למחרת בבוקר התעוררו. בנם הבכור של בני הזוג, מרק, תלה עצמו בדירתו בשנה שעברה, ביום השנה השני למעצרו של האב. מרק ואחיו אנדרו הסגירו את אביהם, לאחר שסיפר להם על ההונאה.

ברברה וולטרס מצטטת את מאדוף האומר כי "אני חש בטוח יותר כאן (בכלא) מאשר בחוץ. יש לי אנשים עמם אני יכול לדבר ושמונעים ממני החלטות שגויות. אני יודע כי אמות בכלא. חייתי את 20 השנים הקודמות שלי בפחד. עכשיו איני פוחד עוד כי לא אני צריך לפקח על המצב".

מאדוף אמר עוד בראיון שהוא מבין מדוע לקוחותיו שונאים אותו ושאדם ממוצע חושב שהוא "שדד אלמנות ויתומים". אבל הוא מזכיר שהוא גם הפך אנשים עשירים לעשירים עוד יותר.

מאדוף נעצר ב-11 בדצמבר 2008 לאחר שבניו דיווחו לרשויות כי חברת ההשקעות שניהל הייתה בעצם הונאת פונזי אחת גדולה. מאדוף הודה כי הונה אלפי משקיעים וכי במשך יותר משני עשורים הצליח לרמות אנשים פרטיים, מוסדות צדקה, משקיעים מוסדיים ומפורסמים. מחקירה שהתבצעה התברר כי האיש לא ביצע אפילו השקעה אחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות