אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - המועמד למנכ"ל מנופים: בנקאי אלמוני המקורב לבעלי השליטה

בלעדי ל"כלכליסט" - המועמד למנכ"ל מנופים: בנקאי אלמוני המקורב לבעלי השליטה

ג'ואל ביסמוט, יהודי המכהן כמנהל סיכונים ראשי בבנק רוסי, הוא המועמד של מרכוס וובר לניהול מנופים ביום שאחרי ג'קי בן זקן והמנכ"ל היוצא דני וקנין

30.10.2011, 07:37 | גולן חזני ורון גרנות

ג'ואל ביסמוט, בנקאי יהודי המתגורר ברוסיה, הוא המועמד לתפקיד מנכ"ל מנופים פיננסים בעידן שאחרי ג'קי בן־זקן והמנכ"ל היוצא דני וקנין, כך נודע ל"כלכליסט".

ביסמוט משמש כמנהל סיכונים ראשי בבנק פרומסוואזבנק הרוסי, ולמרות שאיננו מוכר בשוק ההון הישראלי, הוא משמש כאיש אמון הנמצא בקשרים עסקיים עם הקבוצה הרוסית, בראשותו של מרכוס וובר.

באוגוסט האחרון נאלץ ג'קי בן זקן, הרוח החיה ובעל השליטה במנופים, להיפרד מאחזקותיו בחברה. בן זקן החליט למכור את המניות על רקע חקירת רשות ני"ע נגדו, לאחר שדווקא הוא ושותפו אברהם נניקשוילי עמדו לרכוש את חלקה של הקבוצה הרוסית. בן־זקן מכר את יתרת אחזקותיו בחברה (כ־11.8%) לידי שותפיו, וובר ונניקשוילי, תמורת כ־97 מיליון שקל לפי שווי חברה של יותר מ־800 מיליון שקל - פרמיה של יותר מ־20% על שווייה בבורסה בעת המכירה - בשיא של משבר בשווקים.

בעקבות החקירה בוטלה גם רכישת השליטה בחברת ההשקעות זד.בי.אי שבשליטת צביקה בארינבוים, בידי בן־זקן ונניקשוילי, שביקשו באמצעות קופת המזומנים של החברה הנרכשת לרכוש את חלקם של שותפיהם במנופים.

הנכסים העיקריים של מנופים הם קניון ארנה, מחצית מבניין משרדים בדאלאס שנרכשו ב־242 מיליון דולר בסוף 2006, שליטה בחברת מאקפל שמחזיקה בקרקעות בקזחסטאן, המרכז המסחרי סטאר סנטר באשדוד ו־25% בקידוח שמן מול חופי אשדוד. נכון לסוף יוני 2011, למנופים מזומנים ושווי מזומנים של כ־25 מיליון שקל והתחייבויות לבעלי אג"ח ולבנקים של 127 מיליון שקל עד יוני 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות