אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלי דיינסק על האקזיט: "קיבלנו מצ'ק פוינט הצעה שעשתה אותנו מבסוטים" צילום: עמית שעל

מנהלי דיינסק על האקזיט: "קיבלנו מצ'ק פוינט הצעה שעשתה אותנו מבסוטים"

חברת התוכנה לניהול סיכונים, דיינסק, נרכשה תמורת 30–40 מיליון דולר. מתי רם, המייסד: "נשתלב באסטרטגיה של צ'ק פוינט"

01.11.2011, 06:51 | אסף גלעד

צ'ק פוינט זולגת לתחום ניהול הסיכונים. ענקית אבטחת המידע הישראלית צ'ק פוינט הודיעה אתמול על רכישת חברת התוכנה דיינסק (Dynasec), המוכרת בזכות המוצר שפיתחה, מערכת ניהול הסיכונים easy2comply. החברה מיקנעם עוסקת בפיתוח תוכנות לניהול סיכונים ורגולציות בשוק ההון, ולפי ההרכה נרכשה תמורת 30–40 מיליון דולר.

בין המשקיעים בדיינסק ניתן למצוא את מייסד מג'יק דיוויד אסיא, ואת אחד מארבעת מייסדי ICQ ספי ויגיסר. משקיעים נוספים הם מייסדי טאקט רפי עמית ועמרם אפרת. המנכ"ל והמייסד מתי רם גם הוא בעל מניות מרכזי בחברה, יחד עם עובדים בכירים נוספים.

דיינסק גייסה 3 מיליון דולר מאז הקמתה ב־2004, רובם מאז שהצטרף אסיא לחבר המשקיעים שלה לפני שלוש שנים. היא משרתת את רוב הבנקים וחברות הביטוח בארץ, וב־2009 פרצה לשוק הבינלאומי.

בין לקוחותיה בעולם: פירמות ראיית החשבון PWC ו־BDO, מאסטרקארד, פירסט בנק האמריקאי, חברת הביטוח היפנית מיצוי־סומימוטו, חברת האופטיקה הגרמנית קארל צייס וחברת הביטוח הבריטית טרדישן.

דיינסק תהפוך לחטיבת ה־GRC (ממשל תאגידי, ניהול סיכונים וציוות - א"ג) של צ'ק פוינט, ותתמחה באספקת מערכות לארגונים. מתי רם, מנכ"ל דיינסק, יהיה מנהל החטיבה, וישמש בתפקיד שנתיים לפחות מתוקף ההסכם עם צ'ק פוינט. "קיבלנו מצ'ק פוינט הצעת רכש טובה מאוד שהפכה אותנו ואת בעלי המניות למבסוטים", אמר רם ל"כלכליסט". "המוצר שלנו ישתלב באסטרטגיה החדשה של צ'ק פוינט - לספק אבטחה בתלת־ממד", הוסיף.

"מעבר לפיירוול, VPN, אבטחת גישה לסלולר ושחזור מידע, צ'ק פוינט תוכל לאפשר באמצעותנו גם מערכות לאכיפת מדיניות אבטחה ומדיניות רגולציה, שיפעלו אוטומטית על מערכות המחשוב של הלקוח הארגוני. עד כה לא היה קשר בין מערכות האבטחה של צ'ק פוינט לבין המערכות שלנו, שלעתים ישבו על מחשבי אותו לקוח. בנוסף, התהליכים היו ידניים בחלקם. המוצר המאוחד שלנו יוכל לחסוך מיליוני דולרים בשנה לכל לקוח ולעבוד באופן אוטומטי, ללא התערבות מיוחדת של מנהלי מערכות המידע".

את דיינסק הקים מתי רם ב־2004, עוד בטרם נוסד עולם הסיכונים. "הקמתי את החברה כאשר הבנתי שאי אפשר לנהל את כל העולם העסקי על בסיס גיליונות אקסל, ויש צורך של ארגונים לנהל סיכונים באופן מושכל", אמר רם. "באותן שנים, ניהול סיכונים ואכיפת רגולציה בארגונים היו תחומים חדשים ולא ידועים, וסקסיים הרבה פחות מהתחומים החמים של האינטרנט והסלולר. הרי אף אחד לא ממש אוהב את אלה שאומרים לו מה לא לעשות. הצלחנו בהון די קטן (3 מיליון דולר - א"ג) לפתח מערכת שמותקנת בכמעט 100% מהשוק הישראלי ואצל עוד עשרות לקוחות בחו"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות