אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמן אינספייר משיב אש: מכחיש את האשמות מחזיקי האג"ח

נאמן אינספייר משיב אש: מכחיש את האשמות מחזיקי האג"ח

בתגובה למכתב נציגות האג"ח של אינספייר שקרא שלא לאשר את הסכם הנושים ביום רביעי, משיב הערב נאמן החברה להאשמות בעלי האג"ח

31.10.2011, 22:35 | אסף גילעם

ערב לפני כינוס אסיפת בעלי אגרות החוב של אינספייר, בה יחליטו האם לתמוך בהסדר הנושים ביום רביעי הקרוב, מפרסם נאמן ההקפאה של החברה, עו"ד עמית לדרמן את תגובתו להאשמות ודרישות בעלי האג"ח. במכתב שפרסם אתמול נאמן האג"ח של החברה, עו"ד גיא גיסין, עלו מספר האשמות כנגד אופן התנהלותו של נאמן החברה והסדר הנושים המוצע.

לדרמן טוען כי פעולותיו של גיסין נובעות מהעובדה שלדרמן סירב לדרישת גיסין להתמנות כנאמן נוסף בתיק. לדרמן טוען כי ההסדר איננו דל, וכי הוא כולל את כל המקורות אשר עומדים לרשות החברה.

בנושא מכירת השלד הבורסאי, שנציגות האג"ח טוענת כי העיכוב במכירתו על ידי הנאמן גורם לאיבוד משוויו, אומר כעת לדרמן כי מכירה השלד תתאפשר רק לאחר אישור הסדר נושים, וכי בהקפאת הליכים ולא בפירוק, תשמור על הנכס לטובת הנושים.

בנושא מכירת חברת הנכדה האמריקאית, ברטק, מדגיש לדרמן כברטק הינה נכס של רבינטקס חברת הבת, ולא של אינספייר. למרות זאת טוען ברטק כי נבחנה האפשרות של השקעה של אינספייר בחברה, אך ניסיון זה לא צלח.

לדרמן תולה את האשמה בין היתר על התהגותם של מחזיקי האג"ח. לאחר מכן חוזר לדרמן על טענתו כי הנפקת הזכויות בחברת הבת תדיר גןלצורך מימון פעילותה, וכי אין בידי לדרמן ראיה כלשהי שהיא מבוצעת שלא כדין על מנת לפגוע בזכויות אינספייר בתדיר גן.

לדרמן אומר כי לא עיכב את פרסום דרישת נציגות האג"ח לעקב את הנפקת הזכויות, ואומר כי הפרסום של הדרישה נעשה לאחר שסיים לבדוק את טענות הנציגות.

לדרמן מסרב לדרישה הנוספת של הנציגות, כי ימונה חוקר חיצוני לבדיקה הכשלים האפשריים שהתרחשו באינספייר.

הנציגות טענה כי לדרמן, שמונה בהמלצת בעלי החברה, אינו יכול לבוא לחקור אותם. לדרמן השיב כי הדבר הוא נוהג מקובל, וכי הוא פועל "באופן מקצועי משיקולים של טובת כלל הנושים".

לבסוף הסכים לדרמן כי זהות הגורם שירכוש את השלד הבורסאי, יחד עם תנאי המכירה, יוצגו במסגרת אסיפות הנושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות