אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקי אריסון נקנס על ידי ה-NBA בחצי מיליון דולר צילום: איי פי

מיקי אריסון נקנס על ידי ה-NBA בחצי מיליון דולר

הליגה לא פרסמה הצהרה רשמית, אבל אישרה כי הוטל קנס על אריסון, שחשף מחלוקת בין בעלי הקבוצות בעת המשא ומתן על חידוש הסכם השכר הקיבוצי עם השחקנים

01.11.2011, 17:59 | סוכנויות הידיעות

ליגת ה-NBA לא חסכה שבטה מהבעלים של קבוצת מיאמי היט, מיקי אריסון, השבוע והטילה עליו קנס בגובה 500 אלף דולר, לאחר שביום שישי ניצל את חשבון הטוויטר שלו כדי לפרסם דעות בנוגע לשביתה, כך על פי מקורות בליגה.

הליגה לא פרסמה הצהרה רשמית, אבל ה-NBA אישרה לאתר של ESPN כי הוטל קנס על אריסון.

הקנס גבוה פי 5 מקנסות שהוטלו בעבר על בעלי קבוצות שהגיבו בפומבי על סכסוך העבודה המתמשך.

על פי מספר מקורות בליגה, כמה בעלי קבוצות הפעילו לחץ על הקומישינר דיוויד סטרן להטיל על אריסון את הקנס הגבוה.

אריסון פרסם כמה ציוצים בחשבונו בעקבות המבוי הסתום בשיחות בין הבעלים והשחקנים. אולם מוטל איסור חמור על הבעלים ובכירי הליגה לא לדון בשביתה, כך שנראה שאריסון הפר את האיסור מספר פעמים.

ההפרה החמורה ביותר התרחשה כאשר אריסון ענה לאוהד שכתב: "כיצד זה מרגיש להיות חלק מהרס המשחק הטוב ביותר בעולם? השחקנים והבעלים של ה-NBA לא שמים על האוהדים ונחשו מה? האוהדים מספקים את כל הכסף שאתם רבים עליו, חזירים תאבי בצע". על כך ענה אריסון: "אתה נובח על העץ הלא נכון".

אריסון מחק את התגובה הזו פחות משעה לאחר שעלתה, אך כנראה זה לא היה מספיק מהיר, ומנהלים בליגה ובעלי קבוצות קראו אותה. על פי המקורות, בתוך דקות ספורות הכעס התפשט בליגה וחלק קראו להטלת סנקציות על אריסון.

הצהרתו של אריסון אישרה ככל הנראה כי ישנה מחלוקת בין הבעלים בנוגע לעמדות המשא ומתן האחרונות – כפי שרמז מנהל איגוד השחקנים, בילי האנטר, בשבועות האחרונים.

היו עוד כמה ציוצים מאריסון שמשכו אש. כשאוהד אחר שאל אותו מה הוא חושב על הבעלים של הקליפרס, דונלד סטרלינג, ענה אריסון בפשטות – LOL.

כאשר אחד העוקבים אחריו בטוויטר טען שהשגת מאזן תחרותי בקרב "כל 32 הקבוצות" הוא "רעיון לא מציאותי וטיפשי", פרסם אריסון אייקון סמיילי. הוא אמנם דאג למחוק גם את זה, אך מאוחר יותר צייץ כי הסמיילי היה על כך שהאוהד כתב שיש 32 קבוצות ב-NBA, כשלמעשה יש רק 30.

האמצעים להבטיח מאזן תחרותי בין הקבוצות הקטנות והגדולות הם אחד מסלעי המחלוקות העיקריים בשיחות. אריסון ככל הנראה תומך בצד של הקבוצות הגדולות, ונמצא במיעוט. לאחרונה הגביר אריסון את מעורבותו בשיחות, והוא נוסע באופן קבוע לניו יורק כדי להשתתף במגעים עם השחקנים. לפעמים הוא הבעלים היחיד שאינו יושב בוועדת קשרי העבודה של הליגה שמשתתף בפגישות.

בחודש שעבר התייחס אריסון בטוויטר לחילופי דברים קולניים בין שחקן ההיט דווין ווייד וסטרן באחת הפגישות כ"שיחה ידידותית".

זוהי הפעם השלישית שהליגה מטילה קנס על בעלים של קבוצה בגין הערות פומביות לא הולמות בנוגע למצב סכסוך העבודה.

בשנה שעברה סטרן הטיל קנס של 100 אלף דולר על טד לאונסיס, הבעלים של הוויזרדס. בחודש שעבר הטיל סטרן קנס בגובה 100 אלף דולר על מייקל ג'ורדן, הבעלים של בובקאטס, לאחר שסיפר לתקשורת האוסטרלית כי המודל העסקי הנוכחי של ה-NBA "שבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות