אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמצא המושיע לקמן? מנהלת מו"מ למכירת 53% ממנדלסון תמורת 73 מיליון שקל

נמצא המושיע לקמן? מנהלת מו"מ למכירת 53% ממנדלסון תמורת 73 מיליון שקל

קמן הודיעה כי הגיעה במסגרת המו"מ להבנות עם הרוכש שיעניק למנדלסון הלוואה בהיקף של 15 מיליון שקל ואופציה למניות נוספות

02.11.2011, 12:41 | מישל אודי

האם מתקרב קרש ההצלה של קמן אחזקות? היום (ד') הודיעה החברה כי כי קיבלה הצעה לרכישת 53% מחברת הבת ישראל מנדלסון תמורת 73 מיליון שקל המשקפים שווי חברה של 138 מיליון שקל. בחברה לא חשפו את הרוכש עימו הם מנהלים את המו"מ.

מהדיווח עולה כי העסקה המגבשת כוללת העמדת הלוואה בהיקף של 15 מיליון שקל למנדלסון, הלוואה ניתנת להמרה למניות אך לא ניתנו מעבר לכך פרטים נוספים. עוד יינתנו לרוכש אופציות לרכישת עוד מניות ואופציות פוט וקול על יתר מניות מנדלסון שבידי קמן.

קמןהוסיפה כי העסקה צפויה להתגבש במהלך הימים הקרובים.

חברת ישראל מנדלסון עוסקת באספקה טכנית של מוצרי אינטלציה, תשתיות וכיבוי אש והיא מוחזקת במלואה על ידי חברת קמן סחר. לחברה שתי סדרות אג"ח בבורסה, כאשר הסדרה הארוכה (מח"מ 2.6 שנים) היא בעלת תשואה לפדיון של 10.3%.

חברת האם קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי, חתנו של יצחק תשובה ויו"ר דלק נדל"ן החדש, נמצאת במצוקת נזילות קשה עקב רכישות ממונפות. בשנים 2005-2008 רכשה קמן יותר מ־20 חברות בתחומי התעשייה והקמעונאות, אלא שעם פרוץ המשבר הפיננסי התקשתה לעמוד בהתניות הפיננסיות למחזיקי האג"ח, ובעקבות הפסד כבד של 144 מיליון שקל ב־2010 הוצמדה אף הערת "עסק חי" לדו"חותיה הכספיים. ברבעון השני של 2011 רשמה החברה הפסד של 32 מיליון שקל והגירעון בהון העצמי שלה התרחב ל־52 מיליון שקל. לאחרונה חשף "כלכליסט" כי היא קיבלה הלוואה מדיסקונט של 30 מיליון שקל תמורת שיעבוד מניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות