אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BNP פאריבה מחק 2.26 מיליארד יורו בשל חשיפה לחוב יווני צילום: בלומברג

BNP פאריבה מחק 2.26 מיליארד יורו בשל חשיפה לחוב יווני

הבנק הציג רווח נקי של 541 מיליון יורו, נמוך מתחזיות האנליסטים שציפו לרווח נקי של 1.24 מיליארד יורו

03.11.2011, 09:22 | בלומבברג

BNP פאריבה, הבנק הגדול בצרפת, דיווח היום על ירידה של 72% ברווח הנקי ברבעון השלישי בעקבות מחיקה של 60% מהחזקותיו בחובות של יוון.

הרווח הנקי של הבנק עמד על 541 מיליון יורו, בהשוואה ל-1.91 מיליארד יורו בשנה שעברה. בכך מפספס הבנק את תחזית הרווח הנקי של האנליסים - 1.24 מיליארד יורו - שהייתה התחזית הממוצעת של 13 אנליסטים שהשתתפו בסקר של בלומברג. הבנק מחק 2.26 מיליארד יורו לפני מס ברבעון השלישי.

בתוך כך מודיע הבנק שהוא מצפה להפסד של 1.2 מיליארד יורו בשל התוכנית שלו להאצת המכירה של נכסים מסוכנים, כל זאת כדי לעמוד בדרישות הלימות ההון החדשות. הבנק, יחד עם המתחרות הקטנות יותר שלו כמונ סוסייטה ג'נרל מנסה להפחית את היקף הנכסים המסוכנים במאזן שלו, אחרי הצניחה החדה בשער המניה ובעקבות המהלך של קרנות כספיות רבות בארה"ב שסירבו להלוות לו כספים לטווח קצר.

מאז תחילת השנה ירדה מניית הבנק ב-38% במסחר בפריז, מה שהביא אותו לשווי שוק של 35.9 מיליארד יורו. מניית סוסייטה ג'נרל, הבנק השני בצרפת ירדה באותה התקופה ב-56%.

שני הבנקים הודיעה במהלך חודש ספטמבר על צעדים שבמסגרתם הם ימכרו נכסים בשווי כולל של 300 מיליארד יורו עד תום 2013. הבנק הבטיח להפחית את המאזן שלו ב-10%, כולל קיצוץ של 82 מיליארד דולר בנכסי הבנקאות להשקעות.

הבנקים בצרפת נדרשו על פי התקנות החדשות של האיחוד האירופי לגייס 8.8 מיליארד יורו. על BNP פאריבה יהיה להגדיל את ההון ב-2.1 מיליארד יורו, בעוד שעל סוסייטה ג'נרל יהיה לגייס 3.3 מיליארד יורו. שני הבנקים ציינו כי לא יפנו לבעלי המניות שלהם על מנת לעמוד בדרישות ההון.

במהלך הרבעון השלישי רשם הבנק הפסד של 362 מיליון יורו ובמהלך חודש אוקטובר הפסד של 450 מיליון יורו, שני ההפסדים מיוחסים למכירה של איגרות חוב ממשלתיות.

במקביל פרסם הבנק ההולנדי ING את תוצאות הרבעון השלישי והציג הפסד של 1.69 מיליארד יורו, בהשוואה לרווח נקי של 239 מיליון יורו ברבעון המקביל. הבנק הודיע שיקצץ בהיקף המועסקים שלו בקרוב. הבנק מצפה לפטר 2,000 עובדים מקומיים,

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות