אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית י-ם עתרה לבג"ץ נגד מעבר חדשות 10 לנווה אילן צילום: יוסי צבקר

עיריית י-ם עתרה לבג"ץ נגד מעבר חדשות 10 לנווה אילן

העירייה דורשת להעביר את חברת החדשות של ערוץ 10 לתוך העיר עצמה. המעבר לנווה אילן אמור להתבצע בעוד חודשיים

03.11.2011, 19:29 | שלי פריצקר

חודשיים לפני לפני שחברת החדשות של ערוץ 10 אמורה להתחיל לשדר מאולפני ג.ג נווה אילן, הגישה היום (ה') עיריית ירושלים עתירה לבג"ץ בדרישה להורות לערוץ להעביר את חברת החדשות שלו לתוך העיר. העתירה הוגשה נגד הרשות השנייה, שר התקשורת וערוץ 10.

בעתירה דורשת העירייה מבג"ץ להורות לרשות השנייה לנמק מדוע היא אינה מורה לערוץ 10 ולחברת החדשות שלו להעביר את משכנן הקבוע לירושלים. כמו כן מבקשת העירייה מבית המשפט להוציא צו המורה לערוץ ולחברת החדשות לחדש את פעולות ההיערכות למעבר לירושלים עד סוף שנת 2011 וכן לעצור את היערכות המעבר לנווה אילן, משם פועלת גם חברת החדשות של ערוץ 2 מאז 1993.

לטענת העירייה, מעבר לכל מקום אחר פרט לירושלים מהווה הפרה בוטה של הוראות החוק ותנאי הזיכיון. עוד היא טוענת כי החלטת בית המשפט המחוזי שקבע ביחס לחדשות 2 כי החוק מתייחס לירושלים רבתי, ולכן ניתן לעבור לנווה אילן, היא החלטה שגויה שהתבססה רק על שיקול כלכלי שלפיו השידורים מנווה אילן זולים יותר והיו לטובת הזכיין ולא מעבר לכך.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הוסיף כי "מעבר ערוץ 10 לירושלים הוא צעד חשוב בחיזוק כלכלתה ומעמדה של בירת ישראל. אנחנו נפעל לסייע לערוץ באמצעות חבילת הטבות ונילחם למען חיזוקה של העיר ולמימוש החוק כלשונו".

ערוץ 10 מסר בתגובה: "טרם קיבלנו לידינו את כתב העתירה. כשנקבל נלמד אותו ונגיב".

מנכ"ל הרשות השנייה: "כל ענייני המעבר לירושלים הוסדרו על ידי המחוקק, והרשות השנייה רק מוודאת את הביצוע. החוק קבע, ובעניין זה ניתנה גם פסיקת בג"ץ ב-1993 שקובעת כי נווה אילן הינה ירושלים רבתי, ועמדתה של עיריית ירושלים נדחתה כבר אז בהקשר של מיקום חדשות 2".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות