אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קומרצבנק עבר להפסד ברבעון השלישי צילום: בלומברג

קומרצבנק עבר להפסד ברבעון השלישי

הבנק השני בגודלו בגרמניה עבר להפסד של 687 מיליון יורו והודיע כי יחמיץ את יעד הרווח בשנה הבאה

04.11.2011, 13:24 | בלומברג

קומרצבנק, הבנק השני בגודלו בגרמניה, עבר להפסד ברבעון השלישי בעקבות מחיקות ערך של החזקות חוב ממשלתי יווני, והודיע כי יחמיץ את יעד הרווח בשנה הבאה.

ההפסד הנקי עמד על 687 מיליון יורו (949.2 מיליון דולר), לעומת רווח של 113 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד, לפי הודעה שפרסם היום (ו') הבנק. אנליסטים בסקר בלומברג צפו בממוצע הפסד של 679 מיליון יורו.

המנהיגים האירופים דורשים שהבנקים יגדילו את ההון כדי לחזק את עמידותם, לאחר שהסכימו בשבוע שעבר להפסד של 50% על החזקות ממשלתיות יווניות במסגרת חבילה להתמודדות עם משבר החוב. קומרצבנק, שהודיע בסוף אוקטובר כי לא יבקש סיוע ממשלתי, עשוי להזדקק לתוספת הון של 2.94 מיליארד יורו, לפי הערכת רשות הבנקים האירופית.

"הנתונים היו חלשים ומאכזבים", אמר פיליפ הסלר, אנליסט מאקווינט בנק, הממליץ על רכישת המניה. "היה ברור שהמחיקות יגיעו, אבל הם אכזבו ברמה התפעולית".

מניות קומרצבנק ירדו ב-3.9% ל-1.684 יורו ב-9:43 הבוקר בפרנקפורט. המניה ירדה בכ-62% השנה, הביצועים הגרועים ביותר במדד דאקס הגרמני, שווי הבנק מוערך ב-8.6 מיליארד יורו.

לקומרצבנק היו סיכוני מדינה הקשורים ליוון בשווי 1.4 מיליארד יורו ב-30 בספטמבר, ירידה מ-2.2 מיליארד יורו ב-30 ביוני, בעקבות מחיקת ערך של אג"ח ממשלתיות יווניות בשווי 798 מיליארד יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות