אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התגייסות נגד פיטורי עורכת "סדר יום" ברשת ב' צילום: יואב גלאי

התגייסות נגד פיטורי עורכת "סדר יום" ברשת ב'

ח"כ יצחק הרצוג שלח מכתב ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה לקיים דיון דחוף בעניין: "מההחלטה לפטרה נודף ריח של ניסיון לסתימת פיות ומניעת שיח דמוקרטי"

07.11.2011, 11:53 | שלי פריצקר

ח"כ יצחק הרצוג מבקש לעצור את פיטוריה של עורכת התוכנית "סדר יום" ברשת ב' ודורש מח"כ רוני בר און, יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה לקיים דיון דחוף בעניין.

במכתב ששלח הרצוג לבר און הוא כותב כי לאחרונה הודיעה הנהלת רשות השידור לכ-20 עובדים בהם: עורכים, מפיקים וכתבים כי הם עתידים להיות מוזמנים לשימוע לקראת פיטורים. בין העובדים שקיבלו הזמנה לשימוע, נכללת גם מירית הושמנד, עורכת התוכנית היומית 'סדר יום' עם קרן נויבך המשודרת ברשת ב'".

"כידוע לך", הוא כותב "התוכנית 'סדר יום', היא בין תוכניות הדגל של רשת ב' והיא זוכה לשבחים רבים על עבודה עיתונאית מסורה ומקצועית ביותר. אין זה סוד שתוכנית זו לא מהססת לנקוט בביקורות נוקבות כנגד עוולות חברתיות ונגד אי צדק חברתי. זו תוכנית נשכנית שבה אף אני נדרשתי להתייחס בפעמים לא מעטות לסוגיות שעלו לדיון בתוכנית בעיקר במהלך כהונתי כשר הרווחה".

על רקע זאת טוען ח"כ הרצוג כי עולה חשש כי "מההחלטה לפטרה נודף ריח של ניסיון לסתימת פיות ומניעת שיח דמוקרטי פתוח ונוקב ככל שיהיה כנגד הממסד וזרועותיו".

לבסוף הוא כותב כי "לאור העובדה כי הודעת שתפקח על הנעשה ברשות השידור, אני מוצא לנכון לפנות אליך בבקשה לקיים דיון דחוף בוועדה שבראשותך במטרה לרדת לעומקה של הפרשה האמורה ולבחון האם שיקולים זרים הם שעומדים בבסיס החלטה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות