אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": מבקר המדינה בודק את נושא עובדי הקבלן בגופים ציבוריים צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי ל"כלכליסט": מבקר המדינה בודק את נושא עובדי הקבלן בגופים ציבוריים

אף שהסוגיה נכנסה למוקד הדיון הציבורי רק בימים האחרונים, הדו"ח נמצא כבר בשלביו האחרונים, ובקרוב יצאו הטיוטות למבוקרים להתייחסותם

07.11.2011, 15:10 | תומר אביטל ומיקי פלד

משרד מבקר המדינה נמצא בעיצומה של בדיקת היבטים מגוונים בהעסקת עובדי קבלן על ידי גופים ציבוריים לרבות משרדי ממשלה - כך נודע ל"כלכליסט". במהלך הבדיקה שמים חוקרי המבקר דגש מיוחד על תנאי ההעסקה של אותם עובדים.

אף שהסוגיה נכנסה למוקד הדיון הציבורי רק בימים האחרונים, הדו"ח נמצא כבר בשלביו האחרונים, ובקרוב יצאו הטיוטות למבוקרים להתייחסותם. עם זאת, טרם הוחלט אם הנושא יכלל בדו"ח השנתי הבא שיתפרסם לציבור במאי 2012, או יתפרסם כדו"ח מיוחד במועד מוקדם יותר.

במוקד השביתה כיום עומדת דרישת ההסתדרות לשנות את תנאי העסקתם של מאות אלפי עובדי הקבלן במגזר הציבורי והפרטי, ולקבלם כעובדים מן המניין במקומות העבודה. עד כה התנגדו באוצר למהלך זה, והיו מוכנים לדון בשיפור תנאי ההעסקה בלבד - אך לא בשינוי הגורף.

במשרד המבקר אישרו את הפרטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
חלאס
במדינת ישראל אי אפשר לשלם 10000 שקל לעובד ניקיון, פשוט אין מאיפה. אנחנו עדיין לא אוסטרליה שצבעי מרוויח 35$ לשעה, אנחנו ישראל. אחרי שעשו כל כך הרבה חוקים בעד שכירים, המעבידים מצאו פתרון והוא נקרא עובדי קבלן. מה אתם חושבים שיהיה הצעד הבא? אני אגיד לכם, חוקים נוספים בעד עובדי קבלן. ומה אתם חושבים המעסיקים יעשו, יחייבו כל אחד שרוצה לעבוד לפתוח עוסק מורשה ולהוציא חשבונית. שירותי ניקיון, שירותי הגשת אוכל, כל השירותים שבמשק. ואז, אין יותר יחס עובד-מעביד, אין יותר בעיות. כך זה בארצות הברית כבר כמה שנים, עוד מעט בארץ הקודש.
צפוני  |  07.11.11