אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התשתיות אישר העברת 10% מרשיונות פלאג'יק להזדמנות ישראלית

משרד התשתיות אישר העברת 10% מרשיונות פלאג'יק להזדמנות ישראלית

רשיונות פלאג'יק שמצויים 170 ק"מ מערבית לחיפה וגובלים ברשיונות "גל" ו"רציו ים" בהם נמצא מבנה לווייתן

07.11.2011, 17:51 | שהם לוי

הממונה על ענייני נפט וגז במשרד התשתיות החליט לאשר את העברת הזכויות ברשיונות פלאג'יק להזדמנות ישראלית. המשמעות היא שהזמנות ישראלית תחזיק ב-10% מרשיונות אלה, כאשר בעלת הזכויות הגדולה בהם היא סקורפיו.

בספטמבר 2010 חתמה הזדמנות ישראלית, בשליטתם של רוני הלמן ואורי אלדובי, על הסכם עם PELAGIC Exploration Company, לרכישת 10% מתוך100% מ-6 רשיונות קידוח ימיים, במים עמוקים, שנמצאו בשליטת החברה.

על פי ההסכם, הרשיונות "ישי", "עדיתיה", "ללה", "יהב", "יועד" ו"אילה" משתרעים על שטח כולל של כ-2 מליון דונם כ-170 ק"מ מערבית לחיפה וגובלים ברשיונות "גל" ו"רציו-ים" בהם נמצא מבנה "לוויתן". אישור העברת הזכויות ברשיונות היה תלוי בהחלטת הממונה, וזו כאמור התקבלה היום.

אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית, הביע היום סיפוק רב מקבלת האישורים. "אנו שמחים על סיומו של הליך הסדרת העברת חלקנו ברשיונות" אומר שוקר. "אנו נמשיך לפעול לקידום פיתוח הרשיונות על פי תכנית העבודה, ובתיאום עם משרד התשתיות הלאומיות. אנו מברכים על הצטרפותם של השותפים החדשים ברשיונות ובטוחים כי מבנה האחזקה החדש יאפשר לכל השותפים לשלב כוחות ולאפשר למדינה ליהנות מפיתוח עתידי של הרשיונות, פיתוח שיכניס מקור אנרגיה חדש ותחרותי אשר יאפשר לישראל להמשיך ולצעוד לעבר עצמאות אנרגטית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות