אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: שיא בפער ההון בין מבוגרים לצעירים צילום: shutterstock

ארה"ב: שיא בפער ההון בין מבוגרים לצעירים

ההון העצמי של משק בית ממוצע שמבוגר בן 65 ומעלה עומד בראשו גבוה פי 47 מזה של משק בית המנוהל על ידי בני 35 ומטה

07.11.2011, 20:53 | סוכנויות הידיעות

משק בית ממוצע בארה"ב, המנוהל על ידי אדם בגיל הגבוה מ-65, מחזיק בהון עצמי הגבוה פי 47 מזה של משק בית המנוהל על ידי בני 35 ומטה - כך עולה מדו"ח של מרכז המחקר Pew שפורסם היום בארה"ב, המתבסס על מפקד האוכלוסין במדינה.

לפי הנתונים, הפער בין המבוגרים לצעירים גדול כיום ביותר מפי שניים לעומת 2005 וביותר מפי חמישה לעומת התקופה שלפני רבע מאה. הנתונים מתואמים לאינפלציה. 

הפערים נובעים בין היתר מהמשבר הכלכלי, שפגע במיוחד בצעירים. רבים מהצעירים משקיעים זמן רב בלימודים אקדמיים ונוטלים הלוואות רבות, בזמן שהם ממתינים להתאוששות בשוק העבודה. צעירים אחרים נאנקים תחת תשלומי משכנתה גבוהים על בתים ששוויים גבוה לפעמים משווי המשכנתה. לעומתם, המבוגרים נוטים להחזיק יותר הון עצמי נטו, מאחר שבמקרים רבים שילמו את יתרת המשכנתה שנטלו וצברו יותר חסכונות..

לפי הנתונים, שווי ההון העצמי נטו של משקי הבית בהם היה מבוגר בגיל 65 או יותר הסתכם ב-170.4 אלף דולר בממוצע. מדובר על עלייה של 42% בהשוואה לשנת 1984. השווי נטו של ההון המוחזק במשפחה צעירה עמד על 3,662 דולר, ירידה של 68% בהשוואה ל-1984.

שווי ההון העצמי נטו של משקי הבית כולל את כל הנכסים המוחזקים על ידם, כולל בתים, חסכונות, מניות, חשבונות בנק, נדל"ן מכוניות וכו'. מנכסים אלה מנכים את סך ההתחייבויות, כמו משכנתאות והלוואות אחרות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות