אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות ההודעה על פיטורים: עובדי ויטה פרי גליל ישביתו את המפעל צילום: אביהו שפירא

בעקבות ההודעה על פיטורים: עובדי ויטה פרי גליל ישביתו את המפעל

כ-30 עובדים קיבלו מכתבי פיטורים ועוד 40 צפויים להצטרף אליהם בקרוב; העובדים ישביתו את המפעל מחר ויחסמו את הכניסה לחצור הגלילית

08.11.2011, 17:09 | מיקי פלד

ניסיונות ההידברות בין ההסתדרות להנהלת מפעל ויטה פרי גליל לא צלחו, ועובדי המפעל בחצור הגלילית יסגרו מחר (ד') בבוקר את שערי המפעל ויחסמו את הכביש הראשי בכניסה לחצור. זאת לאחר שהנהלת המפעל נתנה לכ-30 עובדים מכתבי פיטורים והודיעה כי בכוונתה לפטר בסוף החודש עוד כ-20 עובדים נוספים. אחד הבעלים אושיק אפרים, המתפקד גם כיו"ר ומנכ"ל המפעל, אושיק אפרים, אמר ל"כלכליסט" כי "אני רוצה לחזור ל-160 עובדים, כמו שקנינו את המפעל בהתחלה".

בגיבוי ההסתדרות, העובדים החליטו בתגובה לקרוע את מכתבי הפיטורים ויודיעו בקרוב על צעדים ארגוניים נוספים. כיום מועסקים במפעל כ-230 עובדים.

ביולי האחרון הודיעה הנהלת המפעל על כוונה לפטר 130 עובדים, שמספרם ירד לאחר מכן ל-58. לטענת בעלי המפעל, ביניהם זכי שלום מבעלי חצי חינם, עלויות הייצור במפעל הן גבוהות מאוד ודרושה תמיכה של המדינה לשם אחזקת המפעל בפריפריה. לדברי אפרים, "כיום המפעל לא מרוויח ולא מפסיד. משרד התמ"ת הבטיח לנו בזמנו מענק של 25% על 90 מיליון שקל שהשקענו בשנתיים האחרונות מאז קנינו את המפעל. אם המדינה לא תשלם, אז שתשלם אבטלה לעובדים". אפרים הוסיף, כי "הצעד הזה אמור היה לקרות לפני ראש השנה ולבקשת ההסתדרות דחינו אותו. אף אחד לא נהנה לפטר עובדים, אבל המפעל צמצם את הפעילות ואנחנו צריכים פחות עובדים".

יו"ר ההסתדרות במרחב הגליל העליון, יונה פרטוק, אמר היום: "אין שום סיבה שהנהלת המפעל תפטר כל כך הרבה עובדים ללא כל ניהול מו"מ עם ההסתדרות. המדינה התחייבה לסייע לבעלי המפעל, אולם לא מצאה לנכון ברגע זה לפתור את הבעיה ולמצוא מימון. לא ייתכן ששוב פעם עובדי הפריפריה בצפון סופגים פיטורים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות