אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הרכב הערעורים הוחלף בגלל ריבוי תלונות צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי ל"כלכליסט": הרכב הערעורים הוחלף בגלל ריבוי תלונות

נשיאת המחוזי בת"א החליטה לפרק את אחד משני ההרכבים בביהמ"ש הדנים בערעורים אזרחיים ולמנות אחר במקומו. הסיבה: ריבוי תלונות נגדו. דוברות בתי המשפט: ההרכב יפורק בשל פרישת אחת השופטות

09.11.2011, 08:25 | ענת רואה

הרכב חדש לערעורים אזרחיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב: ל"כלכליסט" נודע כי על רקע תלונות רבות שהצטברו נגד הרכב הערעורים הישן בראשות השופטת אסתר קובו, החליטה נשיאת המחוזי, השופטת דבורה ברלינר, להחליפו בצוות חדש.

הצוות הישן, שכלל פרט לקובו גם את השופטות מיכל רובינשטיין ועפרה צ'רניאק, יוחלף בצוות בראשות השופט יצחק ענבר שיכלול את השופטים יהודית שבח ושאול שוחט. לצד ההרכב החדש ימשיך לפעול הרכב השופטים השני המתמחה בערעורים אזרחיים בבית המשפט בראשות השופט ישעיהו שנלר, הכולל גם את השופטים ד"ר קובי ורדי ורות לבהר־שרון.

מקור משפטי המקורב לנושא סיפר אתמול ל"כלכליסט": "הרקע להחלטה הוא מספר התלונות הרב שהתקבלו נגד ההרכב הישן מצד עורכי דין. ברלינר החליטה שההרכב מיצה את עצמו, ולכן החליטה על שינויו. אחת הסיבות להחלטה היתה שקובו ממילא אמורה לפרוש משיפוט ב־2012".

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי הרכב השופטים החדש כבר החל לשמוע ערעורים שהיו עד כה בטיפול ההרכב הישן, והכוונה היא להעביר לטיפולו ערעורים חדשים שנפתחים בימים אלו.

עורך דין אזרחי המרבה להופיע בפני הרכבי הערעורים בבית המשפט אמר ל"כלכליסט" כי הוא ורבים מעמיתיו לא היו מרוצים מהרכב השופטות בראשות קובו: "ההרכב בראשות שנלר מקבל רק שבחים, ואילו בהרכב השני של קובו המצב הפוך. הבעיה היתה התחושה שהן יצרו, כאילו הן נכנסות לאולם לדיון בערעור אחרי שכבר גיבשו לעצמן עמדה ולא מתכוונות לזוז ממנה".

הפרקליט ממשיך ומספר על תחושותיו: "אתה כעורך דין מבין שאם תיק שלך מתברר אצלן, אז אין לך בכלל טעם להתכונן לדיון. אתה אומר באולם: 'גברתי, הייתי רוצה לטעון', אבל הן משיבות לך שחבל על הזמן, וזה רק יגדיל את ההוצאות. אם הן בעדך - זכית, ואם לא - לא תוכל לעשות דבר. זה הרכב שופטות שנותן לך תחושה שאתה לא יכול לצאת מהן. או שתהיה חייב להתפשר או שתהיה חייב לחזור בך מהערעור, לפי העמדה שמוכתבת לך בדיון".

דוברת בתי המשפט מסרה בתגובה לידיעה: "אין ממש בנתונים המוצגים. הרכב הערעורים האזרחיים בראשות כבוד השופטת קובו אכן עתיד להתפרק, וזאת לאור פרישתה לגמלאות בסוף 2012. כמה חודשים לפני כן היא אמורה לצאת לשבתון. בנסיבות אלה, וכמקובל, הוקם הרכב חדש בראשות כבוד השופט ענבר, שאמור להתחיל לפעול בתחילת 2012".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות