אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כרמל שאמה: "דיברתי עם מנכ"ל ערוץ 10 ואנחנו מגבשים פתרון" צילום: עמית שאבי

כרמל שאמה: "דיברתי עם מנכ"ל ערוץ 10 ואנחנו מגבשים פתרון"

יו"ר ועדת הכלכלה בראיון לגל"צ: "לא הסכמנו לדחיית פירעון החובות כי יש כאלה שחושבים שהערוץ קיבל כבר יותר מדי הטבות. הצעתי מספר חלופות"

09.11.2011, 10:55 | שלי פריצקר

יממה אחרי הדיון הסוער בוועדת הכלכלה בנוגע לעתידו של ערוץ 10, אמר יו"ר הוועדה ח"כ כרמל שאמה בראיון לגל"צ: “אני אופטימי, דיברתי הבוקר עם מנכ"ל ערוץ 10 ואנחנו מגבשים פתרון".

אתמול נדחתה ההצעה שהגישה ח"כ נינו אבסדזה הנוגעת לדחיית תשלום החובות של ערוץ 10 למדינה בשנה, ועליו להחזיר 60 מיליון שקלים תוך חודשיים, מה שלטענת ראשי הערוץ אינו אפשרי. כל חברי הקואליציה הצביעו נגד ההצעה ועלו טענות בדבר התגייסות פוליטית נגד הערוץ.

אלא שח”כ שאמה דחה את הטענות. "השיקולים היו כלכליים בלבד", אמר. "יש כאלה שחושבים שהערוץ קיבל כבר יותר מדי הטבות. מדובר בבקשה של בעלי הון שמחזיקים בערוץ, רון לאודר ויוסי מימן, למה הם לא יכולים לגייס את הכסף, או שאולי יש להם אינטרסים אחרים להשפיע פרלמנטרית. הצעתי לערוץ מספר חלופות כמו שבעלי המניות יערבו אישית לסכום, או להניח עכשיו 20% מהסכום אבל הם לא מוכנים".

המגיש הבכיר בערוץ, מוטי קירשנבאום, דיבר גם הוא בראיון, ואמר: "הערוץ מנסה כבר 10 שנים להילחם בציפורניים כדי לשרוד. הבעלים הפסידו כבר יותר ממיליארד שקל. אין שום בעיה לבצע תיקון טכני, מדובר בתשלום שהוצמד למועד המעבר לרישיון, והמועד הזה נדחה ל-2013. הערוץ מתמודד כרגע עם ירידה בענף הפרסום עליו מתבססות הכנסותיו, והעברת חברת החדשות שלו לירושלים שעולה המון כסף. אין שום בעיה בעיה לדחות את התשלום בשנה, הרי אם אז הוא לא ישלם הוא לא יוכל לקבל רישיון שידורים וייסגר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אל תכנע ואל תתקפל - אין לו הצדקה אם הוא לא עומד בפני עצמו
ערוץ טלויזיה אם אינו כלכלי אין לו זכות קיום על חשבון משלם המיסים קרי הציבור! אל תכנעו ותעמדו על שלכם. זה לא קשור בסתימת פיות וכל השוטיות שכותבים לאחד כמו מיימן יש כסף פרטי שיכניס יד לכיס וישלם וכך גם שותפיו! כולם חכמים ורוצים להשפיע באמצעות כלי תקשורת אבל לא כשזה בא על חשבון הבנק שלהם - אחד כמו מיימן גם חייב לבנקים בעסקים האחרים שלט כסף רב וגם באמצעות הערוץ הבעייתי אז אם יתנו לו שוב כסף גם התקציב הזה יכנס למטחנה ולא יידע כי בא אל קרבו!
שושי , מרכז  |  09.11.11
1.
למה זה בכלל מגיע לכנסת?
מדוע כל פעם שגוף חזק ועשיר חייב כסף מישהו שם למעלה יוצא לחילוצו/עזרתו ודוחה ומקצץ בחובות. הרי הם לא הסכימו להביא כסף מהבית להציל את הערוץ. אז לא יהיה ערוץ 10? אז מה? השמיים ייפלו? בסה"כ לפוליטיקאים יהיה ערוץ אחד פחות להשפיע דרכו. לא זכור לי שויתרו לעניים על שקל בבנק כלשהו...
עודד  |  09.11.11