אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירושלים: אושרה תוכנית ענק לבניית 3,000 יחידות דיור בקטמונים צילום: גיא אסיאג

ירושלים: אושרה תוכנית ענק לבניית 3,000 יחידות דיור בקטמונים

מדובר בתוכנית פינוי בינוי בשכונה, לפיה 30% מיחידות הדיור ייבנו בגודל מרבי של עד 85 מ"ר

09.11.2011, 11:53 | שי פאוזנר

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז ירושלים, במשרד הפנים אישרה הבוקר את תוכנית האב להתחדשות עירונית בשכונת גוננים (קטמונים) במרכז העיר ירושלים. בסך הכל מציעה תוכנית האב תוספת של 3,000 יח"ד ומחייבת 30% יחידות דיור בגודל מרבי של עד 85 מ"ר. מדובר בשכונה הממוקמת בסמוך למרכז העיר ירושלים – בין שכונות מושבה גרמנית, תלפיות, בית צפפא, גבעת מורדכי ועמק הצבאים.

השכונה החלה להבנות בשנות ה- 50 למטרת שיכון עולים חדשים ומפוני מעברות ונבנתה בטיפולוגיה של מבנים דו קומתיים בני 4 או 9 יחידות דיור בשטח מצומצם של כ-35 מ"ר כאשר בשנות ה-60 הורחבו תוכניות לדירות גדולות של עד 145 מ"ר ליחידה. מטרות תוכנית האב המוצעת היא העלאת איכות המגורים במתחם, שיפור איכות החיים והרווחה בשכונה, הגדלת מספר יחידות דיור על ידי ניצול יעיל של הקרקע, התאמת שטחי ציבור ומבני החינוך, התרבות והדת ליעד האוכלוסייה המתוכנן.

במשרד הפנים מדגישים, כי בהתאם לתוכנית המוצעת זכויות הבנייה המרביים יהיו עד 280% משטח החלקה בתכסית של 50% בבינוי של עד 7 קומות. התוכנית מאפשרת פינוי בינוי פשוט יחסית המתבסס על הפרצלציה הקיימת ומאפשר קידום תכניות באופן מהיר ויעיל. בנוסף מציעה התוכנית רצף אורבאני עם השכונות הסמוכות, הסדרת מערכת הרחובות והמקומות החניה בשכונה.

על פי עקרונות התוכנית היוזמה בפועל תהיה של בעלי החלקות באופן שהתוכנית שומרת על גודל החלקות המקורי תוך שמירה על אופי " עיר גנים" בשכונה ויצירת חתך רחוב אופייני. התוכנית מעודדת חזית מסחרית לאורך הרחובות המרכזיים, שומרת על צירי הולכי רגל ויוצרת מערכת שטחים פתוחים וקישורם לשכונות המשיקות , בנוסף מקפידה התוכנית על הנגשת מתחם בית הספר בלב השכונה, שיפור הגישה אל השכונה וממנה החוצה ומתן פתרונות תנועתיים לצמתים הראשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
פינוי בינוי בקטמונים
יש ברשותי דירה קטנה(36מ"ר)בקטמון ח . בביניין שלי יש מספר דירות שקיבלו פינוי _צו הריסה יזמים פנו אלנו במטרה לפנות את הדירות וליבנות דירות חדשות. חבל שייש דיירים שדורשים תמורת הדירה שלהם סכומי עתק.ובכך מונעים פיתוח של שחונות מצוקה.
סמי בן ארוש , מעלה אדומים  |  23.10.12
20.
להסיר חסמים
חברי וועדה ,לעיתונות והתקשורת, למשרד השיכון ולכל הטראללה זה יפה. תחלס במקום לספר סיפורים הייתם מאשרים. ת.ב.ע סופית כמו שאישרתם את 4565 להרחבה עד 145 מ״ר בשנות ה-90 . ומה עם היטל השבחה מדוע אין פטור גורף , מדוע העושק , מדוע לעירייה מגיע תמורה בגין ההשבחה , בהנחה שכל הדיירים הגיעו להבנות לוקח כ-5 שנים הליך תכניות בניין עיר ורישוי ובלי סיפורים לאנשים שלא מבינים אז בקשה הסירו כל החסמים 
אריאל , קטמונים  |  12.11.11
19.
הבעיה שהדוגמא שנתת היא דוגמא טובה אבל א אמרת מה קרה
לכל אותם הגברים שהיא דחתה ,אז אי יספר לך אותם הגברים הלכו לבחורות יותר יפות וחכמות ויותר שפויות ו"זולות" מאושרים איתם ורק אחותך נשארהלבד זה בדיוק כמו דירות וקבלנים אם הם רוצים לשרוד הםי קנו את קרקעות הבאות בשליש מחיר והמדינה תמכור ואנחנו נקנה בחצי מחיר לגבי אחותך היא לא פולניה במקרה
איציק הגאון  |  10.11.11
18.
אני חייב לספר לכם משהוא על אחותי...
אני חייב לספר לכם משהוא על אחותי... גוני ורסנו , גבעתיים (09.11.11): הלשכה המרכזית לסטיסטיקה מפרסמת שיש --ירידה בביקושים אבל אין ירידה במחירים. ובכן אספר לכם את הסיפור האמיתי על אחותי. אחותי הייתה בררנית בכל הקשור לבחורים שרצו לצאת ואפילו להתחתן איתה. היא רצתה בחור חתיך ,עשיר,משכיל,מבית טוב,עדין,שרמנטי,סקסי, ועוד ועוד דרישות........ תמיד אמרה לי --לי יש מחיר גבוה אני לא זולה....לא אתפשר.... בהתחלה היו לה מאות מחזרים ואת כולם היא פסלה אחרי כמה שנים היו לה רק -עשרות מחזרים אבל את כולם היא פסלה (והמשיכה להיות כמובן רווקה ובתולה) היא כמובן המשיכה לשמור בקנאות ובדבקות על המחיר שלה!!!!!!!!!!!! עברו עוד כמה שנים ו -היו לה כעת מחזרים בודדים בלבד, אבל היא המשיכה לשמור על המחיר שלה...... היא כבר בת 50 והיא עדיין לא מורידה מחיר.........(הביקוש מצד הגברים כמובן ירד.....). כן היא כמו הקבלנים --לא מורידים מחירים.
גוני ורסנו , לוד  |  10.11.11
לכל התגובות