אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רייפמן: "אני הולך לפנסיון מלא בחינם" צילום: עמית שעל

רייפמן: "אני הולך לפנסיון מלא בחינם"

רגע לפני שהוא נכנס לכלא, כתב רייפמן אימייל לחבריו: "בית כלא הוא סוג של פרישות, שאם אדם רק לוקח אותה נכון הוא מקבל שקט נפשי מסוים שלא קיים בשוטף. לפתע הכל נקטע, כל הרעש, הרדיפות, הצרות... הכל"

09.11.2011, 12:03 | רון גרנות

ביום חמישי הקרוב יחל מייסד חברת אמבלייז אלי רייפמן לרצות עונש מאסר של ארבע שנים. רגע לפני שיגר רייפמן, שמחלטר גם כמרצה לקבלה, אימייל לחבריו ובו הוא פורס את רשמיו לקראת התקופה הקרובה שתעבור עליו.

וכך נכתב: "יש יופי מסוים בלהיות בכלא. ההתמודדות עם הסטרא אחרא (הצד האחר) יורדת משמעותית, אתה לא באמת צריך להתמודד עם ניסיונות החיים. אין משכנתאות, אין תחרות על מקום עבודה, אין חרדות קיומיות (זה פנסיון מלא בחינם), אין בני זוג לחנך או להתמודד איתם ואין באמת עם מי לנאוף :). "בית כלא הוא סוג של פרישות, שאם אדם רק לוקח אותה נכון הוא מקבל שקט נפשי מסוים שלא קיים בשוטף. לפתע הכל נקטע, כל הרעש, הרדיפות, הצרות... הכל. זה סוג של בריחה מהמציאות היומיומית הקשה, כמו לעזוב הכל ל־30 ימי מילואים. היות שלמדנו שכל מהותה של היהדות הנה העבודה על הרצון לקבל, על הקטנת שליטתו של האגואיזם בנו, אזי ברור גם למה התנזרות מהחיים איננה מקדמת מטרה זו. העלייה בקדושה מתקיימת אך ורק כחלק ממאבק פנימי, וכל עוד מאבק זה איננו מתחולל באדם - האדם איננו צומח רוחנית ואיננו עולה בקדושה.

"ביום ראשון אני מתייצב לחופשה בספא המלכותי לשנתיים וקצת, שלאחריה נמשיך את ההרצאות והלימודים יחד כרגיל. מה שרציתי למעשה לומר הוא שכולי תקווה שפגרה קצרה זו לא תרפה ידיכם מלהמשיך את המלחמה בשם כולנו. אנחנו לא זקוקים למנהיג - כל אחד מאיתנו הוא מבחינת משה ויכול להנהיג עצמו ואחרים במלחמה היומיומית בסטרא אחרא. רק אל תיתנו "לו" להשכיח מלבכם את מה שמלמדות אותנו התורה והיהדות: לא לכעוס, לא לשנוא, לא להתעצל, לא לשקר, לא לנאוף, לא לרכל, לא להתגאות, לא להתנשא, ויותר מכל - לעולם, אבל לעולם - לא להתייאש!.

"אני כשלעצמי הולך למקום טוב, מקום של שקט ורוגע ואנשים טובים (שאף אחד מהם לא אשם :) ), אבל אתם נשארים בלב זירת המלחמה. אל תשכחו לנשום!... והכי חשוב: אל תשכחו לאהוב ולשמוח כל יום כאילו זה יומכם האחרון עלי אדמות :) רק כך תזכו לאהבה ולשמחה אמיתיות. חזקו ואמצו וניפגש בקרוב (אני כבר מתגעגע אל כולכם...), שלכם תמיד, אלי רייפמן".

בשיחה עם "כלכליסט" אמר אתמול רייפמן כי אלו "דברים בנימה אמיתית מהלב שנשלחו לכל מעגל החברים שלי שבאו איתי בקשר בשנים האחרונות, במסגרת הרצאות הקבלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות66 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

64.
אלי אחד :-)
אלי רייפמן נשפט כדין! הוא משלם וישלם את המחיר! כרגע הוא רק מוכיח את כל מה שהוא מייצג בהרצאותיו אחת לאחת! מייצג את אמונתו, את דרכו בגדולה, כמו-תמיד! היום כשהוא נמצא במקום הנמוך ביותר שלו, הוא פשוט ממשיך להיות הוא, ולא אחר. כבר קשה לראות במחוזותינו אנשים אמיתיים כמותו אה? לא נראה אמיתי וממש מקומם! כמה עצוב שאנחנו לא יודעים לפרגן לדבר אמיתי באמת, לאנשים לא צבועים, כמה עצוב שהוא עוף מוזר בשבילכם ואתם כ"כ נוטים להתבלבל כי מה לעשות, אנחנו מוקפים בצבועים ואנחנו רגילים לשפוט ולהאשים, לרמוס ולדרוס אנשים שטועים. אדם כמו אלי רייפמן שמשתף ובעצם מלמד בד- בבד מהרגעים הכי נמוכים שלו,מחזק ומכניס פרופורציות לחיים, נותן דוגמא ושיעורים און ליין מהמקום הכי כואב הכי אמיתי . (רב האנשים נחבאים וחושבים רק על עצמם ברגעים כאלה מתרחקים ומתנתקים)..זו שעת האמת של אלי, בו הוא מוכיח שהוא אמיתי ובכך, הוא רק יגדיל את האמונה בו והרבה כמוני עוד ילכו לשיעורים שלו- אולי אם תתקרבו, תבינו!
אורלי  |  10.11.11
לכל התגובות