אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרגלית ממשיך לממש: JVP מוכרת מניות קליק ב-30 מיליון דולר צילום: JVP

מרגלית ממשיך לממש: JVP מוכרת מניות קליק ב-30 מיליון דולר

סך הכנסותיה של הקרן ממכירת מניות חברת ההייטק השבדית מגיע ל-390 מיליון דולר, לאחר שהשקיעה בה 9 מיליון דולר בלבד

09.11.2011, 15:02 | אסף גלעד

קרן ההון סיכון JVP של אראל מרגלית ממשיכה לממש מניות בקליק, חברת ההייטק השבדית שהנפיקה בנאסד"ק בהצלחה בקיץ 2010. במימוש רביעי בסדרת המימושים שערכה השנה, מוכרת JVP מניות תמורת 30 מיליון דולר, כך שסך הכנסותיה ממכירת מניות בחברה מגיעות ל-390 מיליון דולר. JVP השקיעה מאז הקמת קליק בשנת 2004 לא יותר מ-9 מיליון דולר בחברה.

טרם המימוש הנוכחי, מכרה הקרן 75% ממניותיה בחברה בשלושה סבבים שהחלו בסוף השנה שעברה ועד חודש מאי האחרון. לאחר המימוש היום יוותרו בידיה מניות בשווי של 31 מיליון דולר.

ההשקעה בקליק-טק נעשתה מהקרן הרביעית של JVP, שגייסה בשנת 2000 סכום בהיקף של 427 מיליון דולר ממשקיעים זרים רבים אוניברסיטת סטנפורד, טלקום איטליה, אוניברסיטת קולומביה ובנק אוף אמריקה. בין המשקיעים ניתן למצוא גם שלושה גופים ישראלים שייהנו מהאקזיט: הטכניון, האוניברסיטה העברית ובנק לאומי.

קליק (Qlik Technologies), חברת תוכנה השבדית הנסחרת בנאסד"ק בשווי של 2.53 מיליארד דולר, מספקת שירותי בינה עסקית לניתוח נתונים ויצירת דו"חות על נתוני הלקוחות. בין לקוחותיה: אוטודסק, קראפט פודס, נאסד"ק, קוואלקום, וולבו וסימנטק. לאחרונה דיווחה על מכירות של 76 מיליון דולר ברבעון השלישי, עלייה של 50% במכירות לעומת הרבעון המקביל, ופרסמה תחזית צמיחה של 40% בכל שנת 2011 ביחס לשנה שעברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות