אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית תל אביב רוצה להקים מתחם הייטק באזור פלורנטין צילום: יובל חן

עיריית תל אביב רוצה להקים מתחם הייטק באזור פלורנטין

הקלות בארנונה, שדרוג תשתיות תקשורת וקרן לעידוד יזמות - כך מתכוונת עיריית תל אביב להרחיב את אזור העסקים של שדרות רוטשילד דרומה ליפו ולפלורנטין, ולמשוך לעיר חברות סטארט־אפ חדשות

10.11.2011, 08:31 | עמיר קורץ

תוכנית חדשה של עיריית תל אביב מבקשת למתוח דרומה את אזור העסקים של שדרות רוטשילד ולהפוך את דרום העיר למתחם הייטק, דרך שכונת פלורנטין ורחוב הרצל ועד ליפו. ל"כלכליסט" נודע שהפרויקט, שזכה לשם טק מייל (Tech Mile), יכלול הסבת מבנים קיימים לענף ההייטק, השקעה בתשתיות עירייה, מתן הקלות בארנונה ותמיכה במיזמים שונים ככנסים מקצועיים.

ניהול הפרויקט יהיה חלק בסמכות ממינהלת עיר עולם של עיריית תל אביב, שמרכזת תוכניות לקידום העיר. התקציב שיוקצה לשדרוג התשתיות טרם פורסם. לדברי מנכ"לית מינהלת עיר עולם הילה אורן, במסגרת הפרויקט יוקמו מרכזי יזמות נוספים באזור, מבנים קיימים יוסבו למרחבי עבודה משותפים ליזמים, האזור ירושת באינטרנט אלחוטי (WiFi) וחברות סטארט־אפ בתחילת דרכן יזכו לעידוד להקים את משרדיהן באזור.

"הרעיון הוא לקחת את אזור רוטשילד ואת מה שקורה בו דרומה", אמרה אורן. לדבריה, מיקום המתחם נבחר בשל קרבתו לאזור הבורסה לניירות ערך, שעשרות חברות סטארט־אפ כבר מיקמו בו את משרדיהן, ולמרכז היזמות "המתחם" במכללת תל אביב־יפו.

 

הנחות בארנונה וקרן תמיכה ביזמים

כדי למשוך חברות סטארט־אפ חדשות, תעניק העירייה תמריצים כלכליים ליזמים לאורך זמן, באמצעות מתן הנחה משמעותית בארנונה והקמת קרן תמיכה ביזמות. בעירייה אף בוחנים אפשרות שבמסגרתה תעניק קרן תל אביב מלגות ליזמי סטארט־אפ מחו"ל ומישראל כדי לעודד אותם להקים את המיזמים שלהם בתל אביב, תוך עדיפות למתחם החדש.

במהלך השנה הקרובה צפויה העירייה לפרסם מכרזים לשיפוץ 10 כיתות ומבנים ישנים בגני הטבע שסמוכים לדרך קיבוץ גלויות. לדברי אורן, החברות שיוכנסו למבנים אלה יהיו סטארט־אפים העוסקים בקיימות. בנוסף, העירייה מתכוונת לעודד גורמים בשוק הפרטי לאכלס בניינים ריקים נוספים בדרום העיר כך שישמשו חברות סטארט־אפ חדשות, באמצעות הסרת חסמים בירוקרטיים.

בחודש האחרון נפתחה מחדש הספרייה העירונית במגדל שלום כשהיא כוללת מתחם מפגש לסטארט־אפיסטים שישמש גם להעברת הדרכות וסדנאות לקהילת ההייטק. בחלק הדרומי של המתחם, בנמל יפו, ייערך מדי שנה כנס DLD (digital life design) לבכירי הייטק.

הילה אורן, מנכ"לית מינהלת עיר עולם, צילום: אוראל כהן הילה אורן, מנכ"לית מינהלת עיר עולם | צילום: אוראל כהן הילה אורן, מנכ"לית מינהלת עיר עולם, צילום: אוראל כהן

 

החזון: זיהוי תל אביב עם חדשנות טכנולוגית

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר כי תוכנית טק מייל היא סנונית ראשונה בתהליך אסטרטגי ארוך טווח להפיכת תל אביב לשם מזוהה עם חדשנות טכנולוגית.

לדברי אורן, "החזון הוא שפיתוח תל אביב כעיר גלובלית ייצר גם מעגלים של מבקרים מחו"ל וסטודנטים שיגיעו ללמוד כאן. בנוסף אנו שואפים שהפיתוח יכפיל את מספר המיטות בבתי המלון ויביא לבנייה של עוד בנייני משרדים של חברות גלובליות שיפתחו כאן שלוחות. הפוטנציאל הכלכלי פה הוא עצום". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות