אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זקי שלום: "מקווה שהסכסוך עם אסם יימשך זמן רב"

זקי שלום: "מקווה שהסכסוך עם אסם יימשך זמן רב"

גורמים באסם: "זו התרבות שלו: לא לשלם את הכסף ואחר כך לריב על הסכום שהוא חייב". ל"כלכליסט" נודע כי חצי חינם חייבת לאסם 3 מיליון שקל, וכי אסם ניסתה לגבות את החוב במשך כמה חודשים

10.11.2011, 07:02 | אורנה יפת

רשת השיווק חצי חינם חייבת לאסם סכום של 3 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע כי במשך כמה חודשים ניסתה אסם לקבל את הכסף בדרכים המקובלות ופנתה בעניין לבעלי הרשת זקי שלום, ורק לאחר מכן שלחה מכתב חתום על ידי היועץ המשפטי הפנימי שלה, שבו דרשה מחצי חינם לשלם את החוב. במכתב הציבה אסם תנאי כי החוב ייפרע בתוך 30 יום, וציינה שאם לא תעמוד הרשת בדרישה, היא תיאלץ לקנות את מוצרי אסם בתנאים מסחריים אחרים מאלה הקיימים בין הצדדים.

עם קבלת המכתב הגיב שלום בזעם והסיר את כל מוצרי אסם מהמדפים, למעט מוצרי מזון לתינוקות - ובהם תחליף חלב אם מטרנה, אצבעות מטרנה (ביסקוויטים לתינוקות) וכן מחיות גרבר המופצות על ידי אסם. כמו כן נשארו על המדף גם שימורים של בית השיטה, מפעל הנמצא בבעלותה של אסם.

האם אסם תחויב לספק פסטה? המחלקה המשפטית של אסם בוחנת את המצב החדש שנוצר בעקבות הסכסוך עם חצי חינם, ואת ההשלכות של אי־אספקת סחורה במוצרים שבהם היא מוגדרת מונופול אורנה יפתלכתבה המלאה

באסם החליטו שהפעם מדובר בהפרה קשה מצד רשת השיווק והפסיקו לספק לה סחורה לחלוטין. גורמים המקורבים לאסם אמרו אתמול ל"כלכליסט" כי "היו ניסיונות רבים לקבל את הכסף. לא הצלחנו לעשות את זה 'בטוב'. השיטה הזאת (של זקי שלום - א"י) של לא לשלם חלק מהחוב ואחר כך להתווכח על גובה החוב, לא מקובלת עלינו, אבל זו התרבות שלו: לא לשלם את הכסף ואחר כך לריב על הסכום שהוא חייב". עוד אמרו המקורבים כי מה שהעלה את זעמו של שלום הוא העובדה שקיבל מכתב מעורך הדין. "זקי הוא איש של כבוד וזה פגע בו. אבל המכתב נשלח מהיועץ המשפטי הפנימי של אסם ולא מעו"ד חיצוני. זה מהלך מקובל".

בשלב זה יש נתק בין הצדדים ולא מתנהל מו"מ. שלום מצדו מודה כי הוא חייב כסף לאסם, אך ממשיך לטעון כי דרש מאסם השתתפות במבצעים. "אני חייב כסף, זה נכון. אבל לא חרגתי מהאשראי שיש לי - אפילו לא בשקל", כך אמר אתמול שלום ל"כלכליסט" והוסיף: "אני חייב להם כסף על קניית סחורה של חודשיים".

ביקור בסניף חצי חינם בחולון אתמול גילה כי המצב נשאר בעינו וכי המוצרים של אסם עדיין לא חזרו למקומם. גם הצרכנים נשארו בזעמם, וחלקם מודעים לסכסוך בין חצי חינם לאסם. "מה אעשה בלי קטשופ של אסם?", שאלה אחת הצרכניות את בעלה. "הילדים לא יאכלו את הקטשופ הזה", אמרה כשהיא אוחזת במוצר מתחרה. אותה צרכנית גם נשמעה מתוסכלת על כך שאין פסטה של אסם על המדף. כאשר חיפשה את הפתיתים של אסם שהיא רגילה לקנות רטנה בכעס: "גם פתיתים אין!".

מדפי הקפה של נסטלה-אסם, מלאים במוצרי עלית וג מדפי הקפה של נסטלה-אסם, מלאים במוצרי עלית וג'ייקובס. חצי חינם, אתמול מדפי הקפה של נסטלה-אסם, מלאים במוצרי עלית וג

לא רחוק ממנה עמדו שני גברים שהעמיסו עגלה בדברי מתיקה. השניים לקחו בייגלה של בייגל בייגל, ולאחר שלא מצאו את הבייגלה של אסם אמרו: "גם במבה אין. זו ממש בעיה. בטח יש בשופרסל ובמגה פה ליד".

בתשובה לשאלה האם הוא אינו חושש ממצב שבו הצרכנים יעברו לקנות אצל המתחרים המשווקים את מוצרי אסם אמר שלום: "לכל מוצר יש תחליף, ואתם תראו שהצרכנים יגידו לי 'תודה רבה' בסוף. אני עושה את כל המאבק הזה למען הלקוחות שלי ולא כי אני רוצה שהם יעברו למתחרים". כאשר התבקש שלום להעריך כמה זמן ייעדרו המוצרים מהמדפים הוא השיב: "אני מקווה שהסכסוך הפעם יימשך זמן רב".

שלום טוען כי קמעונאים התקשרו אליו וחיזקו את ידיו. "התקשרו אליי הרבה קמעונאים ומנכ"ל של רשת גדולה, שאמרו לי שהם מתכוונים ללכת בדרכי. אני מאמין שעוד קמעונאים יעשו עליהם חרם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

69 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

69.
אוסם חצי חינם
זכי שלום לא מפסיק להיות בכותרות כנראה שהוא מחפש פרסום חינם.קודם הוא צריך להחליף את ה"שם" כי חצי חינם זה לא.המחירים יקרים יותר מכל הרשתות היחס לעובדים משפיל ועכשיו גם פיטורים של עובדי פרי הגליל (שברשותו) גם הפועלים עבדו שם תמורת שכר חצי חינם וזה לא מספק את הבעלים שרוצה להתעשר על חשבון העובדים הצרכנים והספקים.אוסם היא חברה אמינה טובה ואיכותית אי אפשר להגיד מילה רעה עליה הבעלים שלה הוא אדם צנוע שלאורך כל השנים לא ניסה לנסוק למעלה ולסכן את כספי המשקיעים.החברה בין הבודדות שנרתמה במהלך כל החגים לתרום לאנשים נזקקים ולחיילים אני מאמין שאדון חצי חינם מנסה לעשות עוקץ על חשבון הספקים.אני ובני משפחתי עומדים מאחורי אוסם ומבטיחים להחרים את חצי חינם בגלל המחירים והאמון
משה , חולון  |  16.11.11
לכל התגובות