אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שף אמריקאי: "הבנקאים גרועים כמו היטלר וסטאלין" צילום: בלומברג

שף אמריקאי: "הבנקאים גרועים כמו היטלר וסטאלין"

השף מאריו באטאלי אמר כי האופן שבו התנהלו הבנקאים ומידת ההשפעה שלהם על העולם "מזכירים את השיטות של אנשים כמו סטאלין, היטלר ושאר הרעים"

11.11.2011, 09:20 | סוכנויות הידיעות

השף מאריו באטאלי, בעל מסעדות רבות וכוכב של תוכניות בערוץ האוכל האמריקאי,  חושב שבנקאים הם "רעים בדיוק כמו אדולף היטלר ויוסף סטאלין".

באטאלי הביע את עמדתו בדיון של מגזין "טיים", שבו השתתף בפאנל עם בריאן ווליאמס מ-NBC והאקטיביסט גרובר נורקוויסט, המתנגד למסים.

לדבריו, "לאנשים בתחום הבנקאי הייתה השפעה גדולה ביותר על העולם כולו מבלי שנשים לב, והם זלזלו באנשים שהם אמורים היו לעבוד בשבילם. הדרכים שבאמצעותן הבנקאים שינו את האופן שבו הכסף מחולק ולקחו את רובו לידיים שלהם, מזכירות את השיטות של אנשים כמו סטאלין, היטלר ושאר הרעים... הם לא גיבורים, אבל הם אנשים שהשפיעו מאוד על האופן שבו העולם פועל".

אחרי שהדיון הסתיים, באטאלי התבקש להרחיב על ההשוואה המוסרית שערך בין הבנקאים, שרדיפת הבצע שלהם הובילה למשבר המשכנתאות, לבין הרודנים שהרגו מיליונים ושחקו את אירופה. "אה, זו רק הייתה מטאפורה", הוא אמר. אבל כשניתנה לו ההזדמנות לסגת מהצהרותיו, הוא נשאר בעמדתו: "אני חושב שבנקאים משנים חיים של אנשים כמו רודנים מדכאים".

לאור העמדות האלה, ניתן היה לחשוב שבאטאלי תומך במחאה נגד וול סטריט. למעשה, הוא משתלח במפגינים. "זו סוג של משרה חלקית", הוא אומר. "החברה האלה בפארק זוקוטי פשוט יושבים שם. זה ממש מרד אופייני ל-2011".

לאחר הדיון באטאלי הרחיב גם בנושא זה: "אני תומך בכל אחד שחושב על ניסיון לשנות. זה שאין להם אסטרטגיה אמיתית לא הופך אותם לרעים, אלא לבלתי-יעילים. אין ספק שהם מעוררים מחשבה אצל האנשים, אבל מהפכה חכמה ואמיתית מתחילה עם בסיס אידיאולוגי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות