אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: רשות ני"ע פיטרה עובדים שלא חשפו את הונאת מאדוף צילום: בלומברג

ארה"ב: רשות ני"ע פיטרה עובדים שלא חשפו את הונאת מאדוף

המפקח שחקר את הפרשה מוסר כי הרשות יכלה לחשוף את הונאת הפונזי הגדולה הרבה לפני שמאדוף עצמו הודה בה. מתוך 8 עובדים שנחקרו חלק פוטרו, חלק ננזפו, חלק הושעו מעבודתם לחודש ולחלק הופחת השכר

12.11.2011, 08:58 | סוכנויות הידיעות

הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) נקטה בצעדים משמעתיים כנגד שמונה עובדים שברשלנותם לא עלו על ההונאה שביצע ברנרד מאדוף במשך שנים. חלק מהעובדים קיבלו מכתבי נזיפה, עבודתם של אחרים הופסקה, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

הצעדים ננקטו בהתאם למסקנות העולות מדו"ח של מפקח כללי דיוויד קוץ שחקר את הפרשה ואת התנהלות SEC. דובר הרשות לניירות ערך ג'ון נסטר מסר כי קוץ שכנע את ראשי הרגולטור לנקוט בצעדים שימנעו הישנות של מחדל דומה בעתיד.

קוץ הטיל ספק בעבודתם של 21 עובדים של רשות לניירות ערך, מתוכם 10 כבר לא עבדו ברשות נכון למועד הגשת הדו"ח. עוד שלושה עזבו מבלי להמתין למסקנות סופיות כך שנותרו 8 לגביהם היה צורך לקבל החלטה כלשהי.

"חקרנו את הנושא לעומק ואת כל הגורמים הנוגעים לפרשה, בהם את ההיסטוריה התעסוקתית של העובדים עוד בטרם פרשת מאדוף", מסר נסטר. הוא ציין כי צעדים משפטיים שננקטו כוללים פיטורים, הפחתת שכר, השעיה מעבודה לתקופה של חודש ומכתבי נזיפה.

קוץ מצידו כותב בדו"ח שלו כי רשות לניירות ערך יכלה לחשוף את הונאת הפונזי הגדולה הרבה לפני שמאדוף עצמו הודה בה בעקבות הסגרת בניו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות