אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספרייה לפליטים בת"א עדיין מחכה לתורמים צילום: יאיר שגיא

הספרייה לפליטים בת"א עדיין מחכה לתורמים

עיריית תל אביב הבטיחה לספרייה 36 אלף שקל ל־2012, אך אם לא יגויס סכום נוסף - היא תיסגר כבר ב־1 בינואר

12.11.2011, 20:36 | ליאור בן דוד

הספרייה למהגרי עבודה ולפליטים בתל אביב עלולה להיסגר בתוך חודשיים אם לא יימצא תורם פרטי או גוף שיממן את המשך הפעלתה. תקציב הספרייה עומד על כ־300 אלף שקל בשנה והוא משמש לתחזוקת המבנה הפתוח, איתור ספרים ומימון אירועים לקהילת מהגרי העבודה והפליטים.

הספרייה, שהוקמה ב־2009, ממוקמת בגן הציבורי ברחוב לווינסקי ליד התחנה המרכזית בתל אביב ומשרתת את משפחות מהגרי העבודה והפליטים המתגוררות בשכונה. בספרייה כ־3,500 ספרים ב־16 שפות שונות, ובהן מנדרינית, אנגלית, אמהרית וטאגאלו, והיא מופעלת על ידי מנהל בשכר וכ־70 מתנדבים.

"בשכונה אין מתנ"ס, והספרייה הפכה מרגע הקמתה לאבן שואבת לילדי השכונה", מספר הדס עפרת, יו"ר עמותת "ארטים" שהקימה את הספרייה. "הספרייה הפכה לאי של שפיות וידידות, מקום בטוח ומחבק בשכונה הסובלת מדורות של הזנחה".

עיריית תל אביב הבטיחה לספרייה 36 אלף שקל ל־2012, אך עפרת אומר שאם לא יגויס סכום נוסף תיסגר הספרייה כבר ב־1 בינואר. "הקמנו את הספרייה עם עזרה ממפעל הפיס, עיריית תל אביב, ומסיל"ה (מרכז סיוע לעובד הזר). כולם טופחים לנו על השכם ומדגישים כמה המקום חשוב, אבל בשנתיים האחרונות מצאנו את עצמנו מממנים את הספרייה מכספנו. כעת אנחנו מחפשים גרעין מימון מרכזי שיאפשר לנו לפתוח את הספרייה עם אופק לזמן ארוך. לא הגיוני שנסגור את הספרייה בגלל סכום כסף כה מועט".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות