אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרב הקמעונאיות מגיע לבית המשפט: אלון רבוע כחול נגד סניף ויקטורי במרכז ת"א צילום: תומריקו

קרב הקמעונאיות מגיע לבית המשפט: אלון רבוע כחול נגד סניף ויקטורי במרכז ת"א

לאחר שבאוגוסט פתחה ויקטורי סניף מתחרה ל־AM:PM בכלבו שלום, עתרה נגדה אלון רבוע כחול לביהמ"ש והתלוננה על עבודות בסניף שהיא מתכננת לפתוח ברחוב לינקולן

16.11.2011, 09:16 | גיל קליאן

רשת אלון רבוע כחולשל דודי ויסמן מוטרדת מחדירת רשת ויקטורי למרכז תל אביב: ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה פנתה הרשת לבית המשפט המחוזי בתל אביב בניסיון לעצור את עבודות הבנייה של הסניף שמתכננת ויקטורי לפתוח ברחוב לינקולן בעיר.

לטענת אלון רבוע כחול, עבודות הבנייה מבוצעות על ידי ויקטורי באופן בלתי חוקי, ובלי שהשיגה היתר שימוש חורג להפעלת הסניף. בעיריית תל אביב דחו את טענות רבוע כחול נגד ויקטורי, ועל רקע זה עתרה אלון רבוע כחול לבית המשפט נגד העירייה ונגד הרשת.

הסכסוך בין שתי הרשתות החל בפנייה אנונימית שהוגשה לעיריית תל אביב באוגוסט האחרון. בפנייה צוין כי ויקטורי מתכננת לפתוח בבניין בזק ברחוב "מרכול גדול העתיד להשתרע על שטח של 1,500 מ"ר", אף שאין לה היתר לכך.

הפנייה לעירייה לא נחתמה על ידי גורם כלשהו, אולם בפנייתה לבית המשפט הודתה אלון רבוע כחול כי היא זו שיזמה את הפנייה, לאחר שנמסר לה מהעירייה כי לא מבוצעות במקום עבודות בלתי חוקיות.

באלון רבוע כחול לא התייאשו, ודרשו מבית המשפט להוציא צו במעמד צד אחד להפסקת העבודות. שלשום דחה בית המשפט את הבקשה, אולם נתן לעירייה ולרשת שבוע כדי להגיש תגובה לטענות.

אלון רבוע כחול מפעילה בישראל 209 סניפים בסך הכל, כאשר 32 מתוכם הם סניפים בתל אביב של רשת־הבת AM:PM. לרשת יש לא מעט מה להפסיד מתחרות עם ויקטורי, היות שהסניף שהיא מתכננת לפתוח נמצא ממש מול זה שמפעילה AM:PM ואמור לפעול כחנות דיסקאונט עם מחירים מוזלים.

זו לא הפעם הראשונה שבה ויקטורי נוגסת בפעילות AM:PM. כבר באוגוסט האחרון חנכה הרשת המוזלת סניף ראשון בתל אביב ברחוב אחד העם, סמוך לכלבו שלום. מדובר בסניף קטן יותר מזה המתוכנן בלינקולן, בשטח של 700 מ"ר. בקומת הקרקע של כלבו שלום שוכן גם סניף גדול של AM:PM.

אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, מסר בתגובה לדברים: "כואב לי שקמעונאים נלחמים בקמעונאים אחרים דרך רגולציה ולא בתחרות. אנחנו צריכים לריב על מחיר, על שירות, לא באמצעות בתי משפט".

ברשת אלון רבוע כחול סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות