אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד היברידית להיצע של טויוטה: אחות קטנה לפריוס תוצג בתערוכת טוקיו

עוד היברידית להיצע של טויוטה: אחות קטנה לפריוס תוצג בתערוכת טוקיו

הדגם החדש, שמוצג בשם "פריוס C", יהיה קטן מהפריוס הנוכחית ויהיה מקביל במימדיו לטויוטה יאריס

16.11.2011, 13:10 | תומר הדר

טויוטה תציג אחות קטנה לפריוס ההיברידית בתערוכת הרכב שתתקיים בחודש הבא בטוקיו - כך מדווחת החברה.

הדגם החדש, שמוצג בשם "פריוס C", יהיה קטן מהפריוס הנוכחית ויהיה מקביל במימדיו לטויוטה יאריס. בניגוד לפריוס הנוכחית, שמצוידת במנוע בנפח 1.8 ליטרים, הפריוס C תצויד במנוע קטן יותר, בנפח של 1.5 ליטרים (נפח זהה לזה של הפריוס מן הדור הקודם) ובמנוע עזר חשמלי.

מכוניות מדגמים היברידיים צפויות לזכות לעדנה מסוימת בשוק הרכב הישראלי, בזכות ההטבה שרשות המסים בוחנת בימים אלה. במסגרת ההטבה בוחנים אנשי רשות המסים דחייה של העלאת מס הקנייה על מכוניות היברידיות, שמתוכננת לתחילת שנת 2013. מהלך זה נבחן ברשות המסים לאור פנייתם של יבואני רכב שמשווקים דגמי מכוניות היברידיים, שביקשו ארכה מרשות המסים על מנת לאפשר הטמעה של מכוניות היברידיות בשוק הרכב הישראלי.

כיום מוטל על מכוניות היברידיות מדגמים עממיים מס קנייה בשיעור של 30%. לשם השוואה, על מכוניות רגילות מוטל מס קנייה של 83%. מס זה נקבע במסגרת מתווה המיסוי הירוק, שיטת מיסוי הרכב שתקפה בישראל מאז שנת 2009. על פי המיסוי הירוק, מס הקנייה שמוטל על מכוניות היברידיות יעלה באופן אוטומטי מ-30% ל-45% בתחילת שנת 2013 ולאחר מכן ל-60% בתחילת שנת 2014 ובסופו של דבר ל-83% בשנת 2015.

מס הקנייה הנמוך נקבע מלכתחילה לדגמי המכוניות ההיברידיות כדי שאלה יוכלו לחדור בקלות לשוק הרכב הישראלי. כעת, לאור בקשתם של יבואני הרכב בוחנת רשות המיסים מנגנון במסגרתו תידחה העלאת המס בשנה, כך שהעלאת המס מ-30% ל-45% תתבצע רק בשנת 2014 ומס הקנייה על הרכב ההיברידי יגיע ל-83% רק בשנת 2016. יצויין שכיום נמכרים בישראל גם דגמי מנהלים היברידיים, אך אלה אינם זכאים להטבה מכיוון שמס הקנייה המופחת על רכבים היברידיים תקף רק לגבי רכבים שנפח מנועם קטן מ-3.0 ליטרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות