אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוטנהאם מוציאה עצמה מהבורסה

טוטנהאם מוציאה עצמה מהבורסה

הקבוצה הוותיקה ביותר בבורסה של לונדון הודיעה כי תהפוך לחברה פרטית על מנת לגייס כספים לבניית אצטדיון חדש

16.11.2011, 16:27 | סוכנויות הידיעות

הבעלים של טונהאם הוטספור מהפרמיירליג הודיעו כי הקבוצה תצא מהבורסה כחלק מתוכנית לגייס כספים על מנת לבנות אצטדיון חדש. הבורסה האנגלית מקשה על גיוס הכספים של טוטנהאם שהודיעה גם על הכנסות שיא בעונת 2010/11.

הקבוצה הודיעה שהעונה הראשונה שלה בליגת האלופות הסתיימה עם הכנסות של 163.5 מיליון ליש"ט - עלייה מ-119.8 מיליון ליש"ט בעונה שלפני. הרווח התפעולי של הקבוצה עלה ל-32.2 מיליון ליש"ט.

הכנסות הקבוצה מליגת האלופות (בונוסים וימי משחק) עמדו על 37.1 מיליון ליש"ט. החסות והכספים מהאירוח בתאי ה-VIP עלו ב-24% ל-31.8 מיליון ליש"ט.

דניאל לוי, יו"ר המועדון, אמר: "זה הכרחי שנגדיל את התכולה של האצטדיון של המועדון וזה מפתח להצלחה עתידית. אנחנו מאמינים שיותר יהיה קל לעשות זאת לא כחברה בורסאית, שצריכה לעמוד בתנאים רבים יותר כדי לגייס הון".

ההודעה כי טוטנהאם תהפוך לחברה פרטית מותירה רק שלוש קבוצות בבריטניה שמוחזקות על-ידי הציבור (באופן חלקי): ריינג'רס וסלטיק הסקוטיות, וארסנל האנגלית. זאת לאחר שלפני עשרה ימים הודיעה מילוול, הקבוצה מליגת המשנה באנגליה, כי היא מתכוונת למחוק בחודש הבא את המניות שלה מהבורסה של לונדון. 83% מהמניות של טוטנהאם בבעלות חברת ENIC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות