אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשדות לאי סדרים בקו אופ הובילו לפיטורים של כ-250 עובדים צילום: גיא אסיאג

חשדות לאי סדרים בקו אופ הובילו לפיטורים של כ-250 עובדים

הרשת נמצאת כיום בהליך הבראה לאחר שסמנכ"ל הכספים לשעבר גילה מספר חריגות ברישומי המלאי והבונוסים לספקים, דבר שהוביל לתלונה אנונימית אצל רשם החברות במשרד התמ"ת

16.11.2011, 18:30 | גיל קליאן

מאז אפריל האחרון פיטרה רשת קו אופ ישראל כ-250 עובדים, והיא נמצאת כעת בהליך הבראה לאחר שהתגלו בה חשדות לאי סדרים בדוחות הכספיים. אותם תהליכים נמצאים גם בפיקוח רשם האגודות השיתופיות במשרד התמ"ת, שכן קו אופ ישראל היא אגודה שיתופית.

החשדות החלו באפריל, אז גילה סמנכ"ל הכספים דאז אבי שני מספר חריגות ברישומי המלאי והבונוסים לספקים. לאחר אותם חשדות, סיים אחד הבכירים בחברה את תפקידו. לאחר מכן קיבל רשם האגודות פניה אנונימית המגלה את אותם אי סדרים, וזימן את בכירי הרשת אליו לבדיקה משלו.

מהלכים אלה הביאו את הרשת לבצע תהליכי התייעלות במבנה הארגוני של הרשת, שכללו החלפת מנהלים רבים, ומכירת רשת ממן שנחשפה ב"כלכליסט". מי שהוביל את ההליך הוא היועץ המשפטי עופר פיינשטיין, שמונה כמנהל מיוחד לאגודה. כחלק מהליך ההתייעלות עזבו את החברה כ-350 עובדים, מתוכם כ-100 עובדים שהועסקו בסניפי ממן.

היועץ המשפטי של הרשת, עו"ד עופר פיינשטיין, מסר בתגובה כי "איתנותה הפיננסית של הרשת אינה מוטלת בספק ולאחר סיום תהליכי ההתייעלות הפנימיים הרשת תהיה גורם משמעותי בעולם הקמעונאות השכונתי בישראל".

ממשרד רשם האגודות נמסר כי "רשם האגודות השיתופיות בתמ"ת, עוקב באופן שוטף אחר האגודות השיתופיות בארץ ובכללן קו אופ ישראל. משרד רשם האגודות השיתופיות קיבל בחודש יולי השנה מכתב תלונה אנונימי המפרט לכאורה חשד לאי סדרים באגודה. בעקבות מכתב זה, נקראה הנהלת האגודה לבירור בדחיפות, בו עלה כי ההנהלה אכן איתרה חשד שכזה, וטיפלה בו מידית. לא אותר כל חשש למצבה הכספי של האגודה אשר נבדק על ידי מומחי משרד הרשם. יחד עם זאת, לאור החשדות שהתעוררו, נעתר משרד רשם האגודות לבקשת האגודה לבצע תהליכי התייעלות פנימיים עמוקים, המתבצעים בסיוע עו"ד עופר פיינשטיין אשר מונה כמנהל מיוחד באישורנו.

אין משרד הרשם מעורב במינויים פנימיים באגודה ובכלל זאת סמנכ"ל הסחר שבה. משרד הרשם עוקב מקרוב אחר תהליכי ההתייעלות הפנימיים באגודה ומלווה אותם, בין היתר לצורך הבטחת האינטרסים של כלל חבריה. בין היתר מוודא משרד הרשם כי האגודה מקיימת הליכים דמוקרטים של בחירות למוסדותיה וחבריה מיוצגים על ידי מוסדות אלו. לעניין מכירת מניות האגודה על ידי חבריה, הרי שעל פי עקרונות הקואופרציה חבר יכול רק לפדות את מנייתו ולהמליץ על אדם אחר היכול להתקבל כחבר באגודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות