אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטלה השביתה המתוכננת ברכבת צילום: אוראל כהן

בוטלה השביתה המתוכננת ברכבת

בעקבות שיחה שקיים הערב עיני עם יו"ר הדירקטוריון אורי יוגב הוחלט שהנהלת הרכבת לא תפריט בינתיים את מערך תחזוקת הקרונות

17.11.2011, 21:36 | ליאור גוטמן

בעקבות שיחה שקיים הערב יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, עם יו"ר דריקטוריון הרכבת, אורי יוגב, החליטו השניים כי הנהלת הרכבת לא תפריט לעת עתה את מערך תחזוקת הקרונות.

כאמור, ההנהלה היתה אמורה לחתום בעוד שבועיים על חוזה עם חברת "בומברדייה" לתחזוקת הקרונות. בתמורה הסכימה ההסתדרות להקפיא לעת עתה את השביתה בשבוע הבא. המו"מ ימשיך להתקיים ויעלה דרג ליו"ר ההסתדרות וליו"ר הדריקטוריון שינהלו אותו באופן אישי תוך פיקוח קרוב.

ההסתדרות הודיעה קודם לכן שמשבוע הבא ישבשו עובדי רכבת ישראל את עבודת החברה כך שתירשם פגיעה הן בחטיבת הנוסעים והן המטענים.  ההסתדרות מסרה כי ההחלטה לקיים את השביתה התקבלה לאחר מו"מ ארוך שניהלה ההסתדרות ע"י יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, ויו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, מול משרד האוצר וההנהלה. זאת במטרה למצוא פתרון במחלוקת בעניין הפרטת עבודת התחזוקה של הקרונות החדשים לחברת בומברדייה. לטענתם, המאבק נגד הפרטת העבודה ברכבת החל לפני מספר חודשים ובהוראת בית הדין לעבודה ניתנה ארכה לקיום מו"מ בין הוועד להנהלה עד לסוף אוקטובר.

"המו"מ הגיע למבוי סתום לאחר שהשבוע הודיעה ההנהלה להסתדרות והעובדים כי בכוונתם לחתום בתוך שבועיים חוזה עם חברת בומברדייה הקנדית על תחזוקת הקרונות. בהסתדרות הודיעו להנהלה כי מדובר בהכרזת מלחמה וכי לא יאפשרו את חתימת ההסכם וינקטו בצעדים ארגוניים", נמסר לפני הביטול. 

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר היום (ה') כי הוא מגבה את מאבק עובדי הרכבת. "בעוד ההסתדרות מנהלת מאבק בכל המשק לצמצום תופעת עובדי הקבלן, מנסים להכניס לנו עוד עובדי קבלן ברכבת בדלת האחורית. כל זאת תחת תירוצים שונים ומשונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שידאגו למאות עובדי הקבלן ברכבת כנסו!
ברכבת עובדים מאות עובדי קבלן בשכר משפיל בלי זכויות סוציאליות בלי בטחון ביום המחר. במקום לאיים כל הזמן בשביתות ופגיעה בנוסעים שראש הועד הגב' גילה תתאמץ לשפר את תנאי העבודה המשפילים של עובדי הקבלן עבור הרכבת והרשימה ארוכה. דילים בתחנות מאבטחים בתחנות וברכבות עובדי מודיעין הטלפוני של הרכבת קופאיות בתחנות שומרים על מפגשי מסילה כביש. עובדי נקיון בתחנות ובקרונות. אלו המסכנים ברכבת ואיש מהועד לא דואג להם. הם דואגים רק לאלו שמקום עבודתם מובטח בהסכמים קיבוציים עם תנאים מצוינים. די לעבודה על ציבור הנוסעים תתדאגו לחלשים תנו שרות אמין לנוסעי הרכבת .
ולארי , ת''א  |  19.11.11