אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנחות "גדולות מכדי לפרסם"? אלו ההנחות שיבואני הרכב באמת העניקו צילום: בועז אופנהיים

הנחות "גדולות מכדי לפרסם"? אלו ההנחות שיבואני הרכב באמת העניקו

יבואניות רכב רבות יוצאות במבצעי הנחות לקראת סוף השנה. בדקנו היכן המבצעים אטרקטיבים היכן פחות. התוצאות לפניכם

19.11.2011, 10:25 | תומר הדר

"ההנחה כה גדולה עד שלא ניתן לפרסם אותה", משפט זה אפיין לא מעט מבצעי מכירות שבהם יצאו מספר יבואני רכב וחברות הליסינג בשבועות האחרונים.

לאחרונה, כך נדמה, עברו כמעט כל יבואני הרכב לפרסומי מבצעים אגרסיביים. הסיבה העיקרית לכך היא כמובן הצטיידותם של יבואני רכב רבים במכוניות עוד בתחילת השנה. מכוניות אלה מכבידות על המלאים של היבואניות וצריכות להימכר בהקדם לפני שתחלוף שנה מאז מועד הגעתן לישראל.

אם ההנחות הללו אכן אטרקטיביות? מבדיקה שערך כלכליסט בקרב מספר יבואני רכב וחברות ליסינג אשר מצהירים על הנחות "כה גדולות שלא ניתן לפרסם", עולה כי בחלק מהמקרים אכן מדובר בהנחה נאה, אך ברבים אחרים עדיף לא לצאת מהבית במזג האוויר הסגרירי.

כך, למשל, יוניון מוטורס יבואנית טויוטה פרסמה לאחרונה מבצע מכירות,"בהנחות נאות". מבדיקת כלכליסט עולה שטויוטה ספייס וורסו, המיניוואן הקטן של טויוטה, שמחיר גרסת הבסיס שלו הוא 110 אלף שקלים נמכר בהנחה של 2,000 שקלים. טויוטה אוונסיס, שמחיר גרסת הבסיס שלה הוא 166 אלף שקלים, נמכרה בהנחה של 6,000 שקלים. הקאמרי, שמחירה מתחיל ב-209 אלף שקלים נמכרה בהנחה של 10,000 שקלים. בטויוטה מכתירים את המבצע כ"הצלחה" ומדווחים על מכירה של מלאי המכוניות שהוקצה למבצע.

מבצע דומה נערך גם בקבוצת קרסו, יבואנית ניסאן, שבו מוצעת הטידה המשפחתית "בהנחה נאה" אשר מתבררת כהוזלה של 10,000 שקלים ממחיר המחירון של הטידה - 117 אלף שקלים.

גם בפיז'ו הודיעו השבוע על מרתון מכירות. הבדיקה גילתה כי במרתון המכירות נמכרה פיז'ו 308 המשפחתית, מכונית שמחיר המחירון שלה הוא 120 אלף שקלים, במחיר של 106 אלף שקלים. ה-207 ברמת האבזור טרנד מוצעת ב-90 אלף שקלים במקום 102 אלף שקלים.

גם בענף הליסינג מוצעות הנחות, אך שם התמונה שונה, וההנחות למכונית שרשומה כבר על שמה של חברת ליסינג אינן שונות משמעותית מההנחות שמעניקות היבואניות. כך, לדוגמה, מבדיקת שבמבצע ההנחות שפרסמה חברת הליסינג קל אוטו על מכוניות חדשות עם 0 ק"מ מהיבואן נמכרת פיאט פנדה ידנית במחיר של 60 אלף שקלים, מחיר שיבואנית פיאט הציעה מספר פעמים במסגרת מבצעים שערכה. לצד הפיאט נמכרת במבצע גם סיאט איביזה אוטומטית ב-85 אלף שקלים במקום 106 אלף שקלים.

ומה עם שוק הפרימיום? בניגוד לשוק הרכב העממי, כאן היבואניות כלל אינן מהססות להצהיר על גובה ההנחות. באינפיניטי הוצעו לאחרונה מספר רכבים בהנחה מוצהרת של 50 אלף שקלים. בב.מ.וו מפורסמים בשלטי חוצות מספר דגמי יוקרה כגון ה-523 במחיר של 380 אלף שקלים במקום 425 אלף שקלים. עם זאת, לדברי גורמים בענף, "מדובר במחירי פתיחה בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
אנשים, לא חבל על הכסף?
מי שגר בגוש דן עדיף שיעשה חופשי חודשי ב 220 שקל ואלה יהיו כל ההוצאות שלו על תחבורה. משוגע מי ששם 100 אלף שקל טבין ותקילין על קופסת פח, ש 99% מהזמן עומדת מופקרת ברחוב. לא חראם על הכסף? האם אתם קולטים שאוטו ברחוב עולה לכם 15-20 אלף שקל בשנה, וזה עוד לפני שזז מילימטר? (פחת/ירידת ערך, ביטוח, טסט, טיפול שנתי חובה) אחרי הרפורמה באוטובוסים אתם יכולים לנסוע ב 220 שקל בכל רחבי גוש דן, ת"א, בני ברק, ר"ג, גבעתיים, פ"ת, קרית אונו, חולון, בת ים, יפו ואפילו ראשל"צ. אפשר לנסוע בדן, אגד, מטרופולין וקווים. סעו כמה שבא לכם, ולא יזיז לכם מה מחיר הדלק. האם באמת אין לכם משהו טוב יותר לעשות עם ה 15-20 אלף שקל שאתם שורפים מדי שנה? ואם בכ"ז חייבים רכב פרטי בזבזן ומזהם - אז קחו את הכי ישן שאפשר, שעדיין אמין. אפילו רכב בן 10-12 שנה. זה יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה, בעיקר בגלל הירידה הדרמטית בפחת השנתי למול רכב חדש, ומדובר בסה"כ בקופסת פח לשינוע נוסעים.
נוסע אוטובוס  |  23.11.11
לכל התגובות