אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיסה בגובה אפס

טיסה בגובה אפס

מנוע 16 אלף סמ"ק, זוג שייטים שיושבים בסוג של קוקפיט ומהירות שיוט של 400 קמ"ש. ברוכים הבאים לאבו דאבי, למירוץ הסירות הכי קיצוניות שיש

20.11.2011, 11:05 | רועי קורן

באחד המגזינים שבהם עבדתי נשלח כתב חרוץ לאילת לפגוש סירת מירוץ צהובה, ששמה נודע למרחוק כמילה האחרונה בארץ, כדי שיחלוק את חוויותיו עם הקוראים. אם זיכרוני עדיין תקין, מעט מאוד מילים באותה כתבה הוקדשו לסירה עצמה. לא היה צורך בכך. עוצמת החיה הצהובה הועברה היטב בחלק הארי של הכתבה, שבו גולל יורד הים האמיץ את אפיזודת הבחילות, הסחרחורות וההקאות שהיו מנת חלקו באותו יום מר ונמהר. למותר לציין, כי מפעיל הסירה היה נחוש להעצים את החוויה באמצעות ביצועים קיצוניים באופן מיוחד, ודאג שהטירון הימי יפלוט את ארוחת הבוקר עד תומה.

ובכן, הסירה הצהובה מאילת היא משחק ילדים לעומת מפלצות המים של סבב ה־Class 1 Powerboats, שיחרכו את מימי המפרץ הפרסי במירוץ האחרון של העונה, שייתקיים באבו דאבי ב־8–10 בדצמבר. ענף מירוצי הסירות, כפי שקוראינו הנאמנים כבר יודעים, כולל אינספור קטגוריות וסוגי סירות ומירוצים, אבל כאן מדובר בקרם דה לה קרם.

לקרוא למכונות־העל הללו סירות יהיה בגדר עלבון. הנתונים היבשים מספרים על יצירות בתצורת קטמראן הנמתחות על פני 14 מטר אווירודינמיים להפליא ושוקלות כחמישה טונות כל אחת, והעיקר - מגיעות למהירות של כ־400 קמ"ש.

איך מגיעים לזה? פשוט מאוד. משתמשים במנועים שנפחם 1,000 אינץ' מעוקב, ובעברית כ־16 אלף סמ"ק. בעברית מדוברת - נפח מנוע של עשר מכוניות משפחתיות. המנועים, כמעט מיותר לציין, מוגדשי טורבו ולוגמים דלקים שלא הייתם מוזגים למכסחת הדשא שלכם.

גם במבט בלתי מקצועי אפשר להבחין שמדובר במשהו אחר. בניגוד לכל סירת מירוץ אחרת, כאן יושבים צמד השייטים בתוך קוקפיט הנראה כאילו נלקח ממטוס קרב, ובמקרים רבים זה אכן כך. אפשר רק לדמיין את מה שעובר על שני הטייסים. בלתי אפשרי להישאר חשופים בצריח במהירויות כאלה, שבהן כל בדל גל בועט בבטן כאילו היה סלע על הכביש. נסו לחשוב מה יעבור על נהג במכונית פורמולה 1 אם ייאלץ להתחרות על מסלול אבנים. מדובר בהתעללות סדרתית במערכת העיכול, וכל סטייה של סנטימטרים מהנתיב הרצוי... את ההמשך אתם כבר מדמיינים.

סירות מירוץ. אם תמונה שווה אלף מילים, סרטון שווה אלף תמונות. תבדקו ביוטיוב סירות מירוץ. אם תמונה שווה אלף מילים, סרטון שווה אלף תמונות. תבדקו ביוטיוב סירות מירוץ. אם תמונה שווה אלף מילים, סרטון שווה אלף תמונות. תבדקו ביוטיוב

סבב המירוצים הנ"ל נולד כמירוצי סירות מנקודה לנקודה בים הפתוח. בעשר השנים האחרונות הוא עובר הסבה לתצורת מירוץ מעגלית, ונודד ללוקיישנים כמו מפרצים סגורים או אגמי ענק, שהם ידידותיים יותר מבחינת מאות אלפי הצופים המגיעים לחזות בפלא. המעבר לאתרים נגישים יותר משרת בצורה נפלאה גם את צוותי הטלוויזיה, המצלמים ממסוקים את האירוע שנראה נפלא בפלזמה בסלון.

אם תמונה שווה אלף מילים, אזי סרטון שווה אלף תמונות. כל התיאורים הנ"ל, הנתונים וגם התמונה המופיעה כאן, רחוקים מלספר את כל הסיפור. מזל שיש יוטיוב. קחו נשימה עמוקה, חבשו קסדה והקלידו Class 1 Powerboats. הפלגה נעימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות