אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס מים חוברת לריצ'רד ברנסון: יקימו מיזם משותף באנגליה צילום: בלומברג

שטראוס מים חוברת לריצ'רד ברנסון: יקימו מיזם משותף באנגליה

קרן ההשקעות של וירג'ין תשקיע 7.5 מיליון דולר במיזם שבכוונתו למכור את מוצרי שטראוס מים באנגליה ובאירלנד ובשאיפה להתרחב לצרפת, אוסטרליה ודרום אפריקה בהמשך

20.11.2011, 09:26 | מישל אודי

חברת שטראוסדיווחה היום (א') כי חתמה על הסכם עם חברות מקבוצת וירג'ין שבבעלות המיליארדר ריצ'רד ברנסון להקמת מיזם משותף. השותפות, שתתבסס על פעילות שטראוס מים באנגליה (שהוקמה ב-2004) תעסוק בשיווק, מכירה ושירות של מוצרי שטראוס מים באנגליה ואירלנד ובהמשך מקווים בחברות להרחיב הפעילות לצרפת, אוסטרליה ודרום אפריקה.

קרן ההשקעות של קבוצת וירג'ין (Virgin Green Fund - VGF) תשקיע במיזם המשותף בשלב הראשון 7.5 מיליון דולר ושטראוס מים תשקיע 2.5 מיליון דולר, לפי שווי לפני הכסף של 8 מיליון דולר; לאחר ההשקעה הראשונה אחוזי הבעלות במיזם המשותף יהיו 58% לשטראוס מים ו-42% ל-VGF. 

קרן ההשקעות של וירג'ון רשאית להשקיע סכום נוסף של 6.2 מיליון דולר ושטראוס מים סכום נוסף של 3.8 מיליון דולר בחברה כך שעם ההשקעה הבעלות בחברה תתחלק כך: 51% של שטראוס מים ו-49% של קרן ההשקעות.

בדירקטוריון החברה יכהנו שלושה דירקטורים משטראוס מים, שני דירקטורים מקרן ההשקעות ודירקטור אחד מוירג'ין. החברה תרכוש את המוצרים ותקבל שירותים שונים משטראוס מים, וכן זכאית לרכוש שירותים מקבוצת וירג'ין ולהערכת שטראוס מים יתכן כי יידרשו השקעות נוספות בחברה למימון הפעילות במדינות הנוספות .

עם השלמת העסקה צפויה שטראוס מים לרשום ברבעון הרביעי של שנת 2011 רווח הון מאיבוד שליטה בחברה בסך של כ-18 מיליון שקל בכפוף להתאמות. חלק שטראוס ברווח ההון הצפוי הינו כ-16 מיליון שקל.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס מסר כי "החיבור לוירג'ין הינו חיבור בעל משמעות אסטרטגית יוצאת דופן ביצירת תשתית להמשך פיתוח חברת שטראוס מים כמנוע צמיחה מרכזי בקבוצה בשנים הבאות. שטראוס מים מביאה עימה ידע ומומחיות בטיפול במים וקבוצת ורג'ין מובילה עולמית ביצירת ערך לצרכנים ובעלת מותג חזק ואהוב. החיבור בין המותגים יאפשר לנו להגיע ליותר אנשים בעולם עם הפתרון שלנו וליצור חברת מים מובילה".

קבוצת וירג'ין היא אחת מחברות ההשקעות הגדולות בעולם, ונחשבת לאחד המותגים הידועים והמוערכים בעולם. היא נוסדה ב-1970 על ידי סר ריצ'רד ברנסון, והצמיחה עסקים בסקטורים מגוונים כגון טלפוניה ניידת, תחבורה, שירותים פיננסיים, מדיה, פנאי, מוסיקה ובריאות ואיכות חיים. המחזור הגלובלי הממותג שלה בשנת 2010 היה מעל 13 מיליארד ליש"ט (כ-21 מיליארד דולר אמריקאי).

פעילות שטראוס מים מתמקדת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות לטיהור, סינון, חימום וקירור מי השתייה (כגון מערכת "תמי 4").

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות