אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק לקוחות האייפון מתלוננים: בעיות גם בגלקסי נקסוס

לא רק לקוחות האייפון מתלוננים: בעיות גם בגלקסי נקסוס

משתמשים דיווחו על תקלה במערכת השמע של הסמארטפון עם גרסת אנדרואיד החדשה, ועל כך שהיא עדיין אינה כוללת תמיכה בפלאש. המכשיר זכה עד כה לביקורות משבחות

21.11.2011, 17:27 | הראל עילם
מאות לקוחות התלוננו במהלך סוף השבוע האחרון בעמוד הפייסבוק הרשמי של סמסונג בריטניה על תקלה חוזרת ונשנית במערכת השמע של הגלקסי נקסוס, מכשיר הדגל החדש של גוגל. לפי הלקוחות, המכשיר משתתק באופן אקראי במהלך ביצוע שיחה.

התקלה משפיעה רק על חלק מהמכשירים מבוססי אנדרואיד, וככל הנראה רק במהלך ביצוע שיחה ברשת 2G בתדר 900 מגה-הרץ, הנמצא בשימוש בעיקר באירופה. תקלה דומה התגלתה גם במערכת השמע של האייפון 4S, הסובל באופן אקראי מרעשי רקע ומהשתקה כאשר מבצעים שיחה דרך אוזניות. לא נמסרה תגובת סמסונג או גוגל.

מספר מצומצם של לקוחות מדווח גם על תקלה מכנית בכפתורים הפיזיים במכשיר – כפתור עוצמת הקול וכפתור ההפעלה. עם זאת, לפי ההערכות ראשוניות מדובר באחוז שגרתי של תקלות מכניות שניתן לצפות לו בעת השקת חומרה, העומד על פחות מ-1%.

לקוחות אחרים התלוננו על כך שהגרסה החדשה של מערכת ההפעלה הזמינה על הגלקסי נקסוס – Ice Cream Sandwich, או אנדרואיד 4.0 – אינה תומכת בפלאש. גוגל אישרה זאת ואמרה שהדבר יתוקן בעתיד בעזרת עדכון תוכנה, כאשר אדובי תעדכן את גרסת נגן הפלאש שלה לאנדרואיד 4.0. גם הגרסה הקודמת של אנדרואיד, Honeycomb, לא תמכה בפלאש עם השקתה.

גלקסי נקסוס. לא חסין תקלות, צילום: אריאל שרוסטר גלקסי נקסוס. לא חסין תקלות | צילום: אריאל שרוסטר גלקסי נקסוס. לא חסין תקלות, צילום: אריאל שרוסטר

מספר מומחים כבר הביעו ספקות האם אדובי תשחרר את העדכון הנדרש, לאחר שהכריזה לפני כשבועיים שהיא מפסיקה את פיתוח פלאש מובייל ותתרכז במקום זאת בפיתוח כלי עריכה ל-HTML5. אלא שהיום הבהירה אדובי שהיא תשחרר עדכון לפלאש מובייל, אבל הוא יהיה האחרון, והפיתוח ייפסק בינואר 2012.

הגלקסי נקסוס הופץ בו זמנית במספר מדינות, ולפי הערכות הוא צפוי להגיע לספקיות הגדולות בארצות הברית בתחילת החודש הבא. הוא זכה לביקורות חיוביות במיוחד בעיתונות הטכנולוגיה (גם אצלנו) ותואר כ"מכשיר האנדרואיד הטוב ביותר עד כה". הוא לא הושק רשמית בארץ, ולא התקבלו דיווחים על תקלות טכניות מצד ישראלים.

במבדקי ביצועים עצמאיים, גלקסי נקסוס עלה על האייפון 4S במהירות הורדה וביצועי דפדפן ואפליקציות ג'אווה, אבל סבל מביצועים נחותים יותר בתחום הגרפיקה מול האייפון, האייפד וגלקסי S2.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות