אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת דני דנקנר מסתבכת: סנגוריו עשויים לשמש עדי תביעה נגדו צילום: צביקה טישלר

פרשת דני דנקנר מסתבכת: סנגוריו עשויים לשמש עדי תביעה נגדו

מדובר בעוה"ד יורם ראב"ד ויוסי בנקל, שהם ידידיו זה שנים. במקרה שאכן יעידו נגדו, סביר שלא יוכלו לייצגו בהליך השימוע. עיקר החשדות כלפי דנקנר הן רכישת בנק פוזיטיף, קבלת הלוואה מבנק DHB ואי דיווח לפי חוק איסור הלבנת הון

21.11.2011, 22:26 | איתי הר אור

תדהמה בסביבת דני דנקנר: המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה לצוות סנגוריו, הכולל את עורכי הדין נבות תל צור, רותי ליטבק, יורם ראב"ד ויוסי בנקל, כי אם לאור השימוע יוחלט להגיש נגד דנקנר כתב אישום, שניים מסנגוריו - עורכי הדין יורם ראב"ד ויוסי בנקל - עשויים להיות מזומנים ע"י הפרקליטות ולשמש עדי תביעה נגדו.

עיקר החשדות אותן מייחסת הפרקליטות לדני דנקנר הן רכישת בנק פוזיטיף, קבלת הלוואה מבנק DHB ואי דיווח לפי חוק איסור הלבנת הון באמצעות שימוש בחשבון של מזכירתו חגית מלכה.

בפרשת רכישת בנק פוזיטיף, חושדת הפרקליטות כי במהלך התקופה הרלוונטית לרכישת בנק פוזיטיף על ידי בנק הפועלים (בשנים 2008-2005) השתתף דנקנר באופן פעיל בתהליך הרכישה ובדיוני דירקטוריון בנק הפועלים אשר אישרו את רכישת בנק פוזיטיף במשותף עם קרן RP.

לכל אורך התקופה הרלוונטית לרכישת בנק פוזיטיף, עפ"י החשד, לא גילה דנקנר לדירקטוריון הבנק על הקשרים העסקיים המורכבים של אלרן השקעות ואלרן נדל"ן, בה החזיקו הוא ובני משפחתו במניות בשיעור ניכר, שהיוו את עיקר הונו, ובשליטה, עם קבוצת RP.

בעקבות הודעה זו של הפרקליטות, שנמסרה לסנגורו השלישי של דנקנר, נבות תל צור, ביקשה הפרקליטות מתל צור לא יחשוף בפניהם את חומרי החקירה שהועברו אליו בימים האחרונים.

בנוסף, פירוש הדבר הוא כי ייתכן והשניים, בנקל וראב"ד, לא יוכלו לייצג את דנקנר בשימוע. השניים הם מקורביו של דנקנר וחבריו זה שנים. הודעת הפרקליטות התקבלה בסביבתו של דנקנר במורת רוח, שכן כפי הידוע, החקירה בפרשה הסתיימה וראב"ד ובנקל לא נחקרו במסגרתה.

עוה"ד יורם ראב"ד ויוסי בנקל מסרו בתגובה: "לא קיבלנו כל הודעה או מכתב בעניין. נכון שאמרו לעו"ד תל צור שמשום שייתכן ונהיה עדי תביעה, הוא התבקש לא לאפשר לנו לעיין בחומרי החקירה. זה ניסיון נלוז לפגוע בזכות הייצוג של דני דנקנר, וזו גם כמובן פגיעה בחופש העיסוק, ואין לנו שום כוונה לעבור על כך לסדר היום. הפרקליטות מנסה בדרך זו להפעיל לחץ על דני דנקנר בהיעדר טענות וראיות אחרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות