אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית HP: משבר הכוננים הקשיחים פוגע בחברות כמו גוגל ופייסבוק צילום: בלומברג

מנכ"לית HP: משבר הכוננים הקשיחים פוגע בחברות כמו גוגל ופייסבוק

לדברי מג וויטמן, חברות הרשת חשות בנזקי שטפונות הענק שפגעו בתעשייה בתאילנד, ובעקבות זאת מבקשות מ-HP לבנות עבורן שרתים. "ביצענו רכישות אסטרטגיות ופעלנו מהר", סיפרה על התמודדות החברה עם המשבר

22.11.2011, 13:00 | עומר כביר
משבר הכוננים הקשיחים מתחיל לפגוע בפעילותן השוטפת של חברות כמו פייסבוק וגוגל - כך טענה אתמול (ג') מנכ"לית HP, מג וויטמן, בשיחה עם משקיעים בעקבות פרסום הדו"ח הרבעוני של החברה.

בשבועות האחרונים נוצר מחסור עולמי ניכר בכוננים קשיחים, בין השאר בעקבות השטפונות בתאילנד, הנחשבת לאחד ממוקדי התעשייה. השטפונות פגעו במפעלים המרכזיים לייצור כוננים קשיחים במדינה, והשביתו את פעילותם.

מחסור זה, אומרת כעת וויטמן, מורגש היטב גם בקרב חברות אינטרנט גדולות. "אנחנו כל הזמן שומעים על חברות שבונות את השרתים שלהן בעצמן", אמרה מנכ"לית HP למשקיעים, לפי דיווח באתר Cnet. "אבל עכשיו הן לא בונות שרתים בעצמן, כי הן לא מצליחות להשיג כוננים קשיחים. אז הן מתקשרות אלינו. כן, הגוגלים והפייסבוקים של העולם מתקשרים אלינו עכשיו כי הם לא מצליחים להשיג כוננים".

לגבי השפעת המשבר על HP אמרה וויטמן: "אני בקשר עם כל ארבעת הספקים שלנו. ואני לא בטוחה שהם יודעים בוודאות מתי הם יחזרו לפעילות תקינה". לדברי, החברה הגיבה במהירות לבעיות, שהחלו באוקטובר. "הקמנו חמ"ל, בדקנו את המלאי וביצענו רכישות אסטרטגיות בתחילת אוקטובר. אני חושבת שנקבל יותר כוננים ממה שאנחנו צריכים בגלל היחסים ארוכי הטווח שלנו עם הספקים, וכי פעלנו מהר".

מנכ"לית HP העריכה שהמחסור ישפיע בצורה דרמטית על תעשיית המחשוב ברבעונים הקרובים: "מדובר על פגיעה בשרתים, באחסון. יהיה מחסור גם בשני הרבעונים הראשונים של 2012. זו תהיה תקופה קשה לתעשייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות