אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות עד הבית: עם האוטו לתוך מעלית ומשם לפתח הדירה

שירות עד הבית: עם האוטו לתוך מעלית ומשם לפתח הדירה

הצעקה האחרונה בתחום החניה מבית היוצר של מעצבי העל: מעלית המטיסה את דיירי הבניין היישר לפתח דירתם בעודם יושבים ברכבם

22.11.2011, 22:08 | סוכנויות הידיעות

החנו את הרכב באזור המיועד, כבו את המנוע, הישענו לאחור ובעודכם נהנים מהנוף החולף על פניכם מעלית הזכוכית תישא אתכם עד לפתח ביתכם.

לא, התיאור לעיל אינו של מתקן שעשועים חדש כי אם של מעלית חדשה שממנה יזכו ליהנות דייריו של מגדל מגורים יוקרתי על חוף מיאמי שייבנה בעלות של 560 מיליון דולר. פרויקט המגורים הוא מפעל משותף בין קבוצת התכנון של חברת פורשה הגרמנית (Porsche Design Group) לבין יזם נדל"ן מקומי בשם גיל דזר. כפי הנראה יזכה קומפלקס המגורים היוקרתי לתואר מגדל המגורים הראשון בעולם שבו המעליות נושאות את הדיירים היישר לפתח ביתם בעודם ישובים במכונית. "הדיירים לא יצטרכו לצאת מרכבם עד שיגיעו לפתח הבית", אמר מנכ"ל קבוצת התכנון של פורשה יורגן גסלר.

חניה אוטומטית חניה אוטומטית חניה אוטומטית

וכך זה עובד: לאחר שהדייר מחנה את מכוניתו באזור המיועד ומכבה את המנוע, זרוע רובוטית מרימה את הרכב ומניחה אותו במעלית. ברגע שהמעלית מגיעה לקומה הרצויה, הזרוע הרובוטית מרימה את הרכב ומניחה אותו בפתח הדירה. כל מה שנותר הוא לצאת מהרכב ולהיכנס הביתה.

מעלית הזכוכית מעניקה לנוסעיה מראה עוצר נשימה של העיר ושל הים הפרושים תחתם בעודם נישאים במעלית המהירה שצפויה להביאם אל פתח הדירה בתוך 45-90 שניות בלבד.

"מדובר בשתי טכנולוגיות הקיימות מזה דורות ופשוט שילבנו ביניהם", מסביר גיל דזר, נשיא דזר נכסים. "זוהי בסך הכול זרוע רובוטית המותקנת במעלית".

הבניין במיאמי ביץ הבניין במיאמי ביץ' הבניין במיאמי ביץ
המגדל בעל המבנה הגלילי יוקם על שטח של תשעה דונמים ויכיל 132 דירות יוקרה. לדירות הקטנות יותר בבניין יוצמדו שני מקומות חניה, ואילו לגדולות ארבעה מקומות - כך שהבניין יכלול שלוש מעליות ו-284 אזורי חניה רובוטיים בסך הכול.  גודלן של דירות היוקרה ינוע בין 353 מ"ר ל-883 מ"ר ומחירן יגיע עד 9 מיליון דולר.

הדיירים יוכלו לראות את מכוניותיהם מבעד לחלון הסלון. "כך שהדיירים שבבעלותם מכוניות פאר או רכבי אספנות יוכלו ליהנות ממראה הרכב שלהם גם כשהם בבית", הסביר דזר.

מעליות רכבים הם הצעקה האחרונה בגל החניונים המתקדמים השוטף לאחרונה את מיאמי ביץ'. מבנים דומים נוספים עתידים להיבנות באזור בתכנונם של אדריכלים מובילים כגון זהה חדיד מאנגליה, אנריקה נורטן ממקסיקו וחברת ארכיטקוניקה ממיאמי.

עם זאת, דזר מקווה שבפלורידה לא יוקמו עוד מגדלים כאלה. "אנו רוצים שמגדל המגורים הזה יהיה אקסקלוסיבי ולא נרצה שהדגם יהפוך למעין מקדונלדס של מגדלי המגורים. המגדל עומד לשנות את קו הרקיע של מיאמי ביץ'", הבהיר. "זהו משהו שצריך לעורר גאווה בליבם של כל תושבי פלורידה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
מפגר ביותר
1. עלויות חשמל רצחניות - על ירוק לא שמעו שם 2. פקק ביציאה מהבית בשעות העומס - 8 בבוקר 100 רכבים ממתינים לירידה במעלית - סיוט. 3. הפסקת חשמל - האוטו תקוע בקומה 32 4. מי רוצה לראות את האוטו שלו מהסלון - אני גר בבית פרטי ודאגתי שהרכב יחנה בצד ולא מול אף חלון - בטח לא מול חלון הסלון. 5. לשכן בקומה 17 יש נזילת שמן - ישר על הלמבורג'יני שבקומה ה16 ועל כל המכוניות שלמטה. 6. לפי התמונה להוציא/להכניס משהו לתא המטען כשהרכב בחניה זו סכנת נפשות.
ג'וני  |  23.11.11
לכל התגובות