אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: קרן נויבך תודח גם מ"סדר יום" ברשת ב' צילום: יוסי מימוני

מסתמן: קרן נויבך תודח גם מ"סדר יום" ברשת ב'

אחרי שהודחה מתפקידה כמגישת "מבט שני" בטענה כי היא "לא עוברת מסך", נראה כי קרן נויבך מאבדת גם את רצועת השידור היומית שלה ברשת ב'

23.11.2011, 16:49 | ערן בר-און, ynet

לא עוברת מיקרופון? שבועיים אחרי שנודע כי קרן נויבך תודח מתפקידה כמגישת התוכנית "מבט שני" בערוץ הראשון בטענה כי היא "לא עוברת מסך", מתברר כי עוד לא תמה הסאגה: ל-ynet נודע כי ברשות השידור מתכוונים לקחת מנויבך גם את רצועת השידור הקבועה של נויבך ברשת ב'.

כיום, קרן נויבך מגישה את התוכנית "סדר יום" מדי בוקר, בין שמונה לעשר, ברשת ב' של קול ישראל. אולם כעת שוקלים ברשות השידור להוריד את התוכנית ולהעביר את הרצועה כולה למגיש אחר. גורמים ברשות מספרים כי היא אינה יודעת דבר על כך, אך מהלך כזה לא יפתיע איש: "זה צעד מתבקש, ולא מפתיע שאיש לא מדבר איתה. גם על מבט שני עד היום אף אחד לא דיבר איתה".

למרות שהעניין עוד לא הוכרע באופן רשמי, חלון ההזדמנויות לביצוע השינוי יתרחש כאשר יבוצעו שינויים כוללים בלוח השידורים. מרשות השידור נמסר בתגובה: "אין החלטה בנושא זה".

לפני כשבועיים הוחלט כי נויבך לא תמשיך להגיש את העונה החדשה של "מבט שני". על פי הודעה שנמסרה מהרשות, "מנהליה של קרן נויבך בטלוויזיה התנגדו לכך שהיא תגיש את התוכנית 'מבט שני' במסגרת העונה החדשה בטענה כי היא אינה 'עוברת מסך', והצבתה בזמנו בשידור נכפתה עליהם על ידי המנכ"ל הקודם ולא היתה החלטה מקצועית".

בעקבות כך בכירים בכירים בערוץ 1 מתחו ביקורת חריפה על תגובה זו של רשות השידור. "זו גם רדיפה פוליטית, וגם הזדמנות לסגור חשבונות אישיים. איך ייתכן ששנים היא נמצאת בטלוויזיה ופתאום היא לא עוברת מסך?"

גם עורכת תוכנית הרדיו "סדר יום" בהגשת נויבך, מירית הושמנד, על הכוונת לאחר שהיתה בין 29 המזומנים לשימוע לפני פיטורין, מה שבסופו של דבר לא יצא אל הפועל לאחר התערבות ועד העיתונאים ברשות השידור.

בנוסף לנויבך, מנהל חטיבת החדשות הפורש יורם כהן הועבר לפני כשבועיים לתפקיד כתב שטחים, כך החליט מנהל החדשות הזמני, משה נסטלבאום. טענות רבות נשמעות גם על צעד זה: "נסטבלאום נאבק לפני כשנתיים על הדחתו מתפקיד עורך 'יומן', בזמן שיורם היה מנהל החטיבה, ועכשיו הם סוגרים איתו חשבון. כיצד ייתכן שמי שהיה מנהל החטיבה עד לפני חודש, יקבל טלפון ממבזקן בחצות כדי שיידווח לו על איזו התפרעות בשטחים? זה מגוחך. פשוט עצוב מה שקורה כאן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות