אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשיפה: קצב לא מוותר ומבקש דיון נוסף בעניינו צילום: רויטרס

חשיפה: קצב לא מוותר ומבקש דיון נוסף בעניינו

פרקליטיו של הנשיא לשעבר ביקשו מהעליון אורכה של 45 ימים כדי להכין בקשה לדיון בהרכב מורחב. עו"ד פלדמן: "לא נבקש לעכב את כניסתו של קצב לכלא ב-7 בדצמבר"

24.11.2011, 12:09 | אביעד גליקמן, ynet

פרקליטיו של הנשיא לשעבר מתכוונים להגיש לבית המשפט העליון בקשה לדיון נוסף בהרכב שופטים מורחב בערעור של קצב. ל-ynet נודע כי פרקליטיו של קצב הגישו היום (ה') בקשה לקבל אורכה של 45 ימים כדי להכין את הבקשה המנומקת לדיון נוסף בהרכב מורחב, וכל זה קורה שבועיים לפני שהוא אמור להתחיל לרצות את עונשו.

עורך דינו של קצב, אביגדור פלדמן, הבהיר בשיחה עם קול ישראל כי הסנגורים לא יבקשו את עיכוב כניסתו של קצב לכלא ב-7 בדצמבר.

היום מסתיימים 15 הימים שבהם ניתן להגיש בקשה כזאת, ולאחר התייעצויות רבות החליטו פרקליטיו של קצב לבקש מבית המשפט העליון לקבל אורכה של מספר שבועות, על מנת להכין את הבקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב. צוות ההגנה - שבו חברים עורכי הדין ציון אמיר, אביגדור פלדמן, אבי לביא ומיקי חובה - לא ביקש לעכב את עונשו של קצב.

לפני שבועיים דחו שופטי העליון - מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן - באופן גורף את ערעורו של קצב, שנידון לשבע שנות מאסר בגין אונס שתי עובדות שעבדו תחתיו, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט.

בראיונות לכלי התקשורת שפורסמו בשבוע שעבר אמר קצב כי הוא "שבר כלי", אך הבטיח על רקע חרושת שמועות כי אין בכוונתו להתאבד. בשיחה עם שמעון שיפר מ"ידיעות אחרונות" אמר הנשיא לשעבר כי הוא מתנצל בפני המתלוננות "אם פגע בהן". באותה נשימה הבטיח להמשיך להילחם לחפותו: "צדקתי תצא לאור - גם אם זה יהיה אחרי מותי".

בתגובה לדחיית ערעורו בבית המשפט העליון, אמר קצב: "אני מכבד את החלטת השופטים, אבל הם טעו. לא ניתן לבסס את ההרשעה שלי רק על הקביעה שהעדה העיקרית אמינה". הנשיא לשעבר, שב-7 בדצמבר יחל לרצות את מאסרו, הבהיר כי הוא מבטיח למשפחתו להיות חזק. עם זאת, הודה: "גם ברזל שמכים בו מכות כפי שהכו בי בחמש השנים האחרונות בסופו של דבר מתכופף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
משה קצב
אני נוטה להסכים ל - 8 . הרי גם שופטים נודה יכולים בהחלט לטעות. ראו מקרה עמוס ברנס עליו השלום , לדוגמה . הרי אף אחד לא נכח מעולם ביניהם . ואין אנו יודעים את האמת. רק בורא עולם. ועל כך נאמר בפרקי אבות : אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו. זיכרו ושננו היטב את מאמר חז"ל זה. ואם עשה את המעשים , ידונו אותו במרומים. אל לכם אחי לחרוץ דין. זיכרו : " טוב שם משמן טוב" .
אזרח  |  25.11.11
9.
משה קצב
אם רק היה אומר. כן, ניהלתי מערכת יחסים אסורה עם נשים אלו, ההתייחסות אליו היתה הוגנת יותר. הכעס והללמדו לקח מצד השופטים היתה לא מתפשרת כי לא יכלו לסבול את השקר הראשוני ולכן כל דבר שאמר נתפס כלא אמין ולכן הורשע ונידון בצורה הכי גורפת לרעתו. מקרה אומלל ומביש לאדם ולמדינה.
טליה , ניו יורק  |  24.11.11
לכל התגובות