אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
3 פצועים אמש בהפגנה נגד שטייניץ, ביניהם סתיו שפיר צילום: עמית שעל

3 פצועים אמש בהפגנה נגד שטייניץ, ביניהם סתיו שפיר

שפיר סיפרה ל-ynet כי ניסתה לחסום מכונית, אליה נלקח אחד המעוכבים לחקירה. לדבריה, הגלגל הימני-אחורי של הרכב עלה על רגלה. היא קיבלה טיפול במקום ולא פונתה לבית החולים. שני מפגינים נוספים נפצעו, אחד מהם סובל מסדק בצלעות

25.11.2011, 09:13 | ynet
שלושה מפגינים נפצעו אמש (יום ה') בהפגנה מול בית שר האוצר, יובל שטייניץ, במבשרת ציון. אחד מהם מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מסדק בצלעות. בין הפצועים גם סתיו שפיר, ממנהיגות מחאת האוהלים. לטענתה היא נדרסה על-ידי ניידת משטרה. לא מדובר בדריסה מכוונת.

כ-150 מחוסרי דיור הזכאים לדיור ציבורי ופעילים חברתיים הפגינו בדרישה לשקם את מערך הדיור הציבורי. המשטרה התעמתה עם הפעילים שניסו להגיע לביתו של שטייניץ ועיכבה לחקירה שלושה מהם. מהמשטרה נמסר כי מדובר בהפגנה בלתי חוקית וכי המפגינים הפרו את הסדר הציבורי. במשטרה הוסיפו כי לא ידוע להם על הדריסה. "המשטרה נאלצה להשתמש בכוח סביר כדי למנוע מהמפגינים להגיע לבית שר האוצר", נמסר.

הפעילים מסרו כי אחד המפגינים, אליאור לוי, מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מסדק בצלעות בעקבות עימות עם שוטרים. "שוטר ללא תג זיהוי הצמיד את אוריאל לניידת ולאחר מכן גרר אותו מעבר למחסום המשטרתי", טען חברו אורי אופיר, "הניידות הסתירו אותם, וכעבור 5 דקות השוטרים גררו אותו חזרה מעבר למחסום וזרקו אותו אלינו. הוא לא הצליח לעמוד ואמר ששוטר אחד חנק אותו בעוד שני האחרים היכו אותו באגרופים בבטן ובראש. כעבור מספר דקות הוא החל להקיא והתעלף".

 

סתיו שפיר סיפרה ל-ynet כי ניסתה לחסום מכונית, אליה נלקח אחד המעוכבים לחקירה. לדבריה, הגלגל הימני-אחורי של הרכב עלה על רגלה. היא סיפרה כי פעילים העניקו לה טיפול ראשוני והיא לא נזקקה לפינוי לבית החולים.

שפיר אמרה כי היא שוקלת להגיש תלונה נגד השוטרים. "המשטרה נהגה בכוחניות", היא אמרה. "הפגנה מול ביתו של שר האוצר היא דבר לגיטימי ובמצב הקיים גם הכרחי. מהפגנה להפגנה אנחנו חווים יותר אלימות מצד משטרת ישראל, מה שצריך לעורר בכולנו דאגה לעתיד החברה שאנחנו נלחמים עליה".

גם למשתתפים אחרים בהפגנה טענות נגד המשטרה. יעל בן יפת, לשעבר חברת מועצת העיר תל-אביב וחברת פורום פריפריה, סיפרה: "פעלו באלימות מול אנשים שבאו לדרוש קורת גג". מיכל גרינברג, שגם היא הפגינה במקום, הוסיפה: "הגענו להפגנה כדי לדרוש את הכסף שנגנב מהדיור הציבורי. השוטרים צריכים לטפל בזה במקום להתייחס למפגינים כמו אל פושעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
אין, הראש של אנשים עובד עקום במדינה
גם כשיש איזה ניצוץ של שינוי אז יש אנשים שיקטרו על זה כי זה לא נוח להם ומציק להם בקריאת עיתון של הקפה בבוקר. "נמאס".. כאילו שכל יום הבחור פוגש אנשים מהמחאה והם אישית מציקים לו. בסוף כל ה"נמאסים" יהנו מהשינוי שיבוא אבל ימשיכו לקטר על שינויים נוספים.. עצוב.
26.11.11
13.
זה לא קשור לשמאל או לימין!
זה קשור ליוקר המחייה במדינה הזאת, ולכך שלאנשים אין בית. אין יכולת לשכור או לקנות קורת גג. זה קשור לכך שהעשירים מתעשרים והעניים והמעמד הבינוני נשארים ברחוב פישר דואג לבנקים והמשכורות של העם לא עולות בהתאם ליוקר המחייה. זה קשור לכך שהממשלה אישרה לעצמה תוספת של אלפי שקלים זה קשור לכך שמשבר המתמחים טרם נפתר, שהסגל הזוטר שובת שאנשים לא סוגרים את החודש, שאין לזוגות צעירים מינימום ההון הדרוש ללקיחת משכנתא. שלא עושים הבחנה בין דירה ראשונה לדירות נוספות. אין לזה קשר לשמאל, יש לזה קשר לרמת החיים במדינה. אם היה טוב, אנשים לא היו מנצלים את זכותם הדמוקרטית להביע מחאה.
המחאה החברתית צודקת , לאנשים אין קורת גג  |  25.11.11
לכל התגובות