אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AT&T מנסה להציל את העסקה לרכישת טי מובייל:  תציע להגדיל את מכירת הנכסים צילום: בלומברג

AT&T מנסה להציל את העסקה לרכישת טי מובייל: תציע להגדיל את מכירת הנכסים

הרשויות בארה"ב מתנגדות לרכישה, ובענקית התקשורת מכינים הצעה מתוקנת לעסקה; עם זאת, אנליסטים מביעים ספק אם זו תצליח

26.11.2011, 08:38 | בלומברג

בעקבות ההתנגדות הצפויה של הרגולטורים לרכישת טי מובייל על ידי AT&T מדויטשה טלקום, הכינה ענקית התקשורת האמריקאית הצעה מתוקנת שתוגש למשרד המשפטים האמריקאי, בניסיון להציל את העסקה המוערכת ב-39 מיליארד דולר.

לדברי גורם המקורב לתוכנית, החברה שוקלת כעת להגדיל באופן משמעותי את אחוז הנכסים שתמכור. עדיין לא נקבע הגודל המדויק של המכירה, אך היא עשויה להגיע לעד 40% מהנכסים של טי מובייל.

מכירת הנכסים נועדה לענות על חששות משרד המשפטים, שהגיש בסוף אוגוסט תביעה על מנת למנוע את ההשתלטות, בטענה שהעסקה "תפחית באופן ניכר את התחרות" בשוק התקשורת האלחוטית. בשבוע שעבר ספגה הרכישה מכה נוספת כאשר גם ועדת התקשורת הפדראלית (FCC) הצביעה על כך שתפעל למניעתה.

"ל- AT&T יהיה קשה למצוא פיתרון מוצלח", אומר קווין סמיתן, אנליסט בחברת מקוויר סקיורטיס בניו יורק. לדבריו, מאגר הקונים הפוטנציאליים אינו גדול מספיק, ולאלה שכן יביעו עניין אין סיכוי לזכות במכירה. "משרד המשפטים ככל הנראה לא יאשר לחברה גדולה כמו וריזון לרכוש את הנכסים", הוא מוסיף.

במסגרת תנאי העסקה, AT&T תוכל לשלם סכום נמוך יותר מ-39 מיליארד דולר במידה שהרגולטורים ידרשו מכירת נכסים הגבוהה מ-20% מהסכום הנ"ל, כלומר 7.8 מיליארד דולר. במידה שמכירות הנכסים גבוהות מ-40% מהסכום, AT&T רשאית לבטל את העסקה ולשלם לדויטשה טלקום רק תשלום ביטול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות