אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולמרט תקף את פרקליט המדינה בהקשר לתביעת הדיבה צילום :עמית שאבי

אולמרט תקף את פרקליט המדינה בהקשר לתביעת הדיבה

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר תקפו את לדור וכתבו כי הוא מנסה "להסתתר מאחורי טענות פורמליסטיות של חסינות". לדבריהם, "קיים פגם מהותי" בהתנהלותו בפרשת התביעה נגדו

27.11.2011, 14:18 | אביעד גליקמן, ynet

אהוד אולמרט שב ומותח ביקורת חריפה נגד פרקליט המדינה משה לדור, סביב הגשת תביעת הדיבה שהגיש נגדו ראש הממשלה לשעבר. פרקליטיו של אולמרט הגישו היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב את תגובתו לבקשת לדור לעכב את ביצוע ניהול ההליך נגדו ואת הגשת כתב ההגנה, עד להחלטה של בית המשפט המחוזי בבקשת רשות הערעור אותה הגיש לדור.

בתגובה שהוגשה כתבו פרקליטיו של אולמרט, עורכי הדין אלי זוהר ורקפת פלד, בשמו של אולמרט: "פרקליט המדינה הוא אחד מסמליו העיקריים של שלטון החוק. על כן ראוי כי פרקליט המדינה ישמש דוגמה לאחרים, ואמות המידה שעל פיהן ינהגו עמו יהיו יותר מחמירות וקפדניות מנושאי משרה ציבורית אחרים".

בנסיבות אלה, המשיך עו"ד זוהר, "ראוי היה גם להימנע מהגשת בקשת רשות ערעור, אלא להתמודד בדיון המשפטי הישיר ולא להסתתר מאחורי טענות פורמליסטיות של חסינות, שנועדו להגן על משרתי ציבור תמי לב אשר נגררים להליך משפטי בעל כורחם, ועל לא עוול בכפם. לא כך המקרה בעניין שלפנינו, בו גם קיים פגם מהותי בעובדה כי כל ההליכים החמקניים שתוארו לעיל, נעשים בידי אישיות בכירה כפרקליט המדינה".

אולמרט מוסיף וטוען, כי מהגשת התביעה שלו כנגד לדור "עושה פרקליט המדינה כל שלאל ידו כדי למנוע את ניהולה ובירורה ענייני כלפיו, וזאת בדרכים שונות. שעה שהלכה למעשה חלפו למעלה מתשעה חודשים תמימים מהגשת התביעה, וטרם הוגש כתב הגנה על-ידי פרקליט המדינה".

לפני תשעה חודשים, הגיש אולמרט תביעה נגד לדור בגין ראיון שערך בעיתון "הארץ". בעקבות זאת, הגיש לדור בקשה לסלק את התביעה בטענה כי קיימת לו חסינות מהיותו עובד ציבור, אולם בקשתו נדחתה על-ידי בית משפט השלום. בעקבות דחיית הבקשה, הגיש לדור בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי, ובית המשפט ביקש את תגובתו של אולמרט לבקשת רשות הערעור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות