אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליגה הערבית אישרה סנקציות על סוריה צילום: רויטרס

הליגה הערבית אישרה סנקציות על סוריה

ברוב של 19 מדינות מתוך 22, אישרו שרי החוץ של מדינות ערב החלטה דרמטית - הטלת סנקציות כלכליות על דמשק, בעצמה חברה בארגון, שהושעתה לא מכבר

27.11.2011, 17:04 | סוכנויות הידיעות
לאחר שמונה חודשים עקובים מדם, נוקטת הליגה הערבית בצעד דרמטי נגד מי שהייתה עד לא מזמן חברה מרכזית בארגון. שרי החוץ של הליגה אישרו היום (א') הטלת סנקציות כלכליות על סוריה, בעקבות הדיכוי האלים של ההתקוממות נגד משטרו של הנשיא בשאר אסד. שר החוץ הקטארי, שעמד בראש ישיבת הליגה בקהיר, אמר כי ההחלטה חסרת התקדים התקבלה ברוב של 19 מדינות מתוך 22.

הנציג הקטארי, חאמד בן-ג'סים, אמר במסיבת עיתונאים במצרים כי הסנקציות שאושרו כוללות הקפאת נכסים, הפסקת ההתקשרות של מדינות ערב עם הבנק הסורי המרכזי ועצירת השקעות של חברות הליגה במדינה. מדובר בצעד חסר תקדים נגד מדינה ערבית.

ועדת השרים של הליגה לענייני סוריה, שכוללת נציגים מקטאר, מצרים, סודן, אלג'יריה,עומאן וסעודיה, דנה היום בטיוטת הסנקציות שגובשה אתמול בידי שרי האוצר והכלכלה הערבים. בדיונים נוכח גם שר החוץ הטורקי, אחמט דבוטאולו, שארצו קראה מפורשות להתפטרותו של הנשיא בשאר אסד.

זמן קצר לפני ההצבעה סיפר גורם ערבי שביקש לשמור על אנונימיות כי בין המדינות השונות צצו חילוק דעות בנוגע ליישום הסנקציות שהוצעו. הגורם אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי אלג'יריה ועומאן הזהירו מפני "חיפזון שלא לצורך באישור הסנקציות, שעלול להיות להן השפעה קטסטרופלית על העם". בניגוד לעמדה זו, קטאר ומדינות אחרות התומכות בסנקציות, קוראות ליישמן ובמקביל לפתח מנגנון ש"יגביל את השפעתן" על האוכלוסייה האזרחית.

בסוריה עצמה, שהושעתה לאחרונה מהליגה, דווח היום על 11 אזרחים שנהרגו ו-25 שנפצעו מירי כוחות הביטחון. עד כה נהרגו בהפגנות למעלה מ-3,500 בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות