אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בשופרסל: אפי רוזנהויז וריצ'י האנטר פורשים מתפקידם צילום אפי: גיא אסייאג צילום ריצ'י: ארנון כהן

דרמה בשופרסל: אפי רוזנהויז וריצ'י האנטר פורשים מתפקידם

ערב פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי - נשיא ומנכ"ל הרשת, אפי רוזנהויז ומנהל העסקים הראשי של הרשת, ריצ'י האנטר - הודיעו כי יעזבו את החברה. איציק אברכהן מונה לתפקיד מנכ"ל הרשת. בימים אלה מתנהל משפט בו נטען כי רוזנהויז ניצל את כוחה של שופרסל בשוק המזון לרעה, ואיים על ספקים כדי להיאבק במבצע של מגה המתחרה. רוזנהויז ימשיך לשמש בשנה הקרובה כיועץ לשופרסל. האנטר מתוכנן להשתלב בתפקיד ניהולי בכיר באי.די.בי

27.11.2011, 21:04 | גיל קליאן

דרמה בהנהלת שופרסל: נשיא ומנכ"ל הרשת, אפי רוזנהויז, ומנהל העסקים הראשי של הרשת, ריצ'י האנטר - הודיעו הערב (א') כי יעזבו את החברה.

רוזנהויז מכהן ברשת זה 8.5 שנים, ואילו האנטר מונה לתפקיד בינואר 2010. איציק אברכהן, המכהן כיום כסמנכ"ל התפעול, מונה לתפקיד מנכ"ל הרשת. רוזנהויז ימשיך לשמש בשנה הקרובה כיועץ לשופרסל. האנטר מתוכנן להשתלב בתפקיד ניהולי בכיר באי.די.בי, בעלת השליטה בשופרסל.

 

שופרסל הודיעה לבורסה כי במקביל למינויו של אברכהן למנכ"ל החברה, מונה אלי גידור, המכהן כסמנכ"ל סחר ושיווק, למשנה בכיר למנכ"ל, ושלמה זהר, המכהן כסמנכ"ל כספים, מונה למשנה למנכ"ל. ההתפטרות של רוזנהויז והאנטר תיכנס לתוקף ב-31 בדצמבר, והמינויים של אברכהן, גידור וזהר ייכנסו לתוקף החל מ-1 בינואר.

הפרישה של השניים במקביל מפתיעה מאוד - ערב פרסום הדו"חות הכספיים של הרשת לרבעון השלישי של שנת 2011. הדו"חות של הרשת אמורים להתפרסם מחר (ב') בבוקר, כאשר תאריך הפרסום נדחה במספר ימים.

הטענה: ניצל את כוחה של שופרסל לרעה

רוזנהויז עומד כיום במרכזו של משפט בו נטען כי ניצל את כוחה של שופרסל בשוק המזון לרעה, ואיים על ספקים כדי להיאבק במבצע של מגה המתחרה. המשפט של רוזנהויז עדיין מתנהל, כאשר סמוך להגשת כתב האישום מונה ריצ'י האנטר, אז מנכ"ל נטוויז'ן, לתפקיד מנהל העסקים הראשי של הרשת. מאז מנהל האנטר את הרשת בפועל.

כתב האישום נגדו ונגד אלי גידור, סמנכ"ל הסחר והשיווק ברשת, הוגש בפברואר 2010. בכתב האישום נטען כי שופרסל ומנהליה הבכירים לא קיימו את התנאים שהושתו על הרשת במסגרת מיזוג שופרסל-קלאבמרקט בשנת 2005 וכן ניסו לעשות הסדר כובל. כל זאת, במטרה להפחית את התחרות בין שופרסל לבין מתחריה.

השארתו של רוזנהויז בתפקיד גם לאחר הגשת כתב האישום נגדו נחשבה בשוק כהבעת אמון ברוזנהויז מצד בעל השליטה ברשת, נוחי דנקנר. כאשר התנהלו מגעים למכירת השליטה ברשת לקבוצת מתיו ברונפמן, שלום פישר וליאו נואי, ההערכות בשוק היו כי לאחר העברת השליטה יסיים גם רוזנהויז את תפקידו. עם הפסקת המגעים בעסקת העברת השליטה, היה נראה כי מקומו של רוזנהויז בהנהלת החברה מובטח לפחות עד סיום משפטו.

רשת שופרסל היא רשת הקמעונאות הגדולה בישראל, ומפעילה כ-255 סניפים עם מחזור מכירות שנתי של יותר מ-11 מיליארד שקל.

דנקנר: "אפי היה הנווט והאסטרטג הראשי של החברה"

נוחי דנקנר מסר בהודעת החברה: "אני מודה לאפי רוזנהויז על העבודה המצוינת שעשה ב-8.5 השנים האחרונות כמנכ"ל וכנשיא שופרסל. אפי, איש הקמעונאות מספר אחד בארץ, היה הנווט והאסטרטג הראשי של החברה, והודות לתבונתו הגדולה, ניסיונו הרב ורגישותו החברתית, הוא הוביל את שופרסל להיות הרשת הקמעונאית המובילה בישראל תוך הנהגת סטנדרטים בינלאומיים בשוק".

נוחי דנקנר. "רוצה להודות לאפי על העבודה המצוינת", צילום: צביקה טישלר נוחי דנקנר. "רוצה להודות לאפי על העבודה המצוינת" | צילום: צביקה טישלר נוחי דנקנר. "רוצה להודות לאפי על העבודה המצוינת", צילום: צביקה טישלר

"ברצוני לומר תודה גדולה לריצ'י האנטר, מנהל העסקים הראשי של שופרסל בשנתיים האחרונות, אשר הוביל את החברה בתקופה לא פשוטה של תמורות ושינויים במשק. ריצ'י הוא מנהל מוערך ומוכשר והוא צפוי להתמנות לתפקיד ניהולי בכיר ב-אי.די.בי".

"אני מבקש לאחל הצלחה גדולה לאיציק אברכהן, שצמח בעשור האחרון ביחד עם הרשת והפך להיות מנהל מוערך ובעל ניסיון והיכרות עמוקה עם התרבות הארגונית של שופרסל ועם שוק קמעונאות המזון בישראל. אני משוכנע כי הוא האדם המתאים להוביל את הרשת להתמודד עם האתגרים אשר ניצבים בפניה לאור ההאטה הכלכלית שחווה המשק, אשר יוצרת מורכבות רבה בניהול רשת המזון הגדולה בישראל. אני משוכנע כי ביחד עם הנהלת שופרסל והעובדים המסורים של החברה, יוביל איציק אברכהן את שופרסל לתקופה של התחדשות והתמודדות עם מצבי שוק משתנים בשוק קמעונאי תחרותי ביותר".

קיצוץ בשכר של ביסקר ופישר

בהודעה רשמית על המינויים לא מסרה החברה את הסיבה למהלך המפתיע - כאשר ההערכות בשוק הן כי המהלך מתבצע על רקע התוצאות הכספיות של הרשת. במקביל הודיעה החברה על קיצוץ בשכר היו"רים רפי ביסקר ושלום פישר. היו"רים הודיעו על ויתור על המענק המגיע להם בגין שנת 2011 וכן על הפחתה בשכרם (בשיעור של כ-25%) בשנת 2012 ועל הפחתה במענק המותנה ביצועים (בשיעור של כ-33%) החל משנת 2012.

ביסקר ופישר מסרו בהודעת החברה כי "אנו מודים לאפי רוזנהויז על כך שהוביל את רשת שופרסל לשיאים של צמיחה ורווחיות תוך הפגנת כישורי ניהול. אפי, שהיה שותף לכל המהלכים האסטרטגיים החשובים בחברה בשנים האחרונות - כמו בניית אסטרטגיית הפורמטים של שופרסל, הכנסת הסדרנות העצמית ורכישת קלאבמרקט - עוזב אותנו לאחר 8.5 שנים של עשייה פורייה ברשת, ולאחר שהכשיר קבוצה של מנהלים מוכשרים שיהוו את דור העתיד שיוביל את חברת שופרסל בשנים הקרובות".

רפי ביסקר. "רוזנהויז הוביל את החברה לשיאים של צמיחה ורווחיות", צילום: יונתן בלום רפי ביסקר. "רוזנהויז הוביל את החברה לשיאים של צמיחה ורווחיות" | צילום: יונתן בלום רפי ביסקר. "רוזנהויז הוביל את החברה לשיאים של צמיחה ורווחיות", צילום: יונתן בלום

"ברצוננו להודות לריצ'י האנטר על שהוביל ברשת מספר מהלכים משמעותיים מאוד בשנתיים האחרונות, ביניהם מהלכים להסבה ושדרוג של סניפים והכניסה לתחום המזון האורגני, אשר אנו משוכנעים שיהוו מנועי צמיחה משמעותיים עבור הרשת בשנים הקרובות".

"איציק אברכהן, שהחל את תפקידו בשופרסל כמנהל אשכול ובהמשך ניהל את רשת החנויות השכונתיות של שופרסל, מכהן ב-7 השנים האחרונות כסמנכ"ל תפעול ושרשרת אספקה ומכיר את ליבת הפעילות של החברה. איציק אברכהן הוא מנהל מוערך ומצטיין ובעל הבנה אסטרטגית של המגמות הפועלות בשוק הקמעונאות ואנו משוכנעים שביכולתו להוביל את החברה לפסגות חדשות".

"אלו היו שנים מאתגרות"

רוזנהויז צוטט בהודעת החברה: "לאחר 8.5 שנים בתפקידי החלטתי לבקש מדירקטוריון החברה לסיים את תפקידי. אלו היו שנים מאתגרות, מהחשובות בחיי ואני חש סיפוק גדול על כך שביחד עם הנהלת החברה ואלפי עובדים שופרסל ברחבי מדינת ישראל הצלחנו להביא בשורה של רשת קמעונאית הפונה לכל קהלי היעד במדינת ישראל".

"בשנה הקרובה אשמש כיועץ מיוחד לחברה ואעמוד לרשות ההנהלה והדירקטוריון בכל עת שאדרש. אני מאחל לאיציק אברכהן, אשר מתמנה היום למנכ"ל החברה הצלחה גדולה מכל ליבי. איציק עובד איתי שנים רבות ואני מעריך אותו כמנהל מוכשר אשר אני משוכנע שישכיל להוביל את שופרסל להישגים רבים".

האנטר מסר כי "לאחר שנתיים מאתגרות ופוריות בתפקידי כמנהל העסקים הראשי של שופרסל, החלטתי לבקש מדירקטוריון החברה לסיים את תפקידי. ברצוני להודות ליו"ר החברה, לחבריי להנהלה ולעובדים המסורים של הרשת על התמיכה לה זכיתי בשנתיים האחרונות".

אברכהן מסר כי "לאחר 11 שנים בשופרסל, אני נרגש ומודה למועצת המנהלים של החברה על ההזדמנות שניתנה לי להתמנות למנכ"ל רשת שופרסל. אני משוכנע שביחד עם חבריי להנהלת החברה וציבור העובדים היקר של שופרסל, נמשיך להוביל את הרשת לשמר את מעמדה כמובילת שוק הקמעונאות בישראל. ברצוני להודות לאפי רוזנהויז על 8.5 שנים של עבודה משותפת. אפי רוזנהויז הוא מר קמעונאות בישראל ואני מצדיע לו על פועלו. תודה מיוחדת לריצ'י הנטר על תקופת עבודה פורייה משותפת בשנתיים האחרונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות