אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורון ארבלי: "רשות המסים תגביר את פעילות השטח" צילום: עמית שעל

דורון ארבלי: "רשות המסים תגביר את פעילות השטח"

מנהל רשות המסים בפועל אמר בכנס יועצי המס כי יש היענות לנוהל החדש של גילוי מרצון על כספים שלא דווחו

28.11.2011, 12:29 | הדר קנה

"בתוך פחות משבועיים מאז פרסמה רשות המיסים נוהל חדש לגילוי מרצון של כספים שלא דווחו, התקבלו במשרדי פקידי השומה שש בקשות לגילוי מרצון אודות הון לא מדווח על ידי ישראלים"” – כך אמר מנהל רשות המסים בפועל, דורון ארבלי, במושב הפתיחה של כנס יועצי המס השנתי שנפתח אתמול (א') באילת.

בנוס, ארבלי אמר כי הרשות מתכוונת להעמיק את פעולות השטח על מנת להגביר את כוח ההרתעה בקרב בעלי עסקים, ולמנוע אי רישום תקבולים.

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני, אמר בכנס כי הוא לא הופתע מהמחאה החברתית. "מדיניות המס שהיתה כאן - במסגרתה המס העקיף גבוה יותר מהמס הישיר, הפכה אותנו למדינה אכזרית, שאומרת שמי שאין לו כסף, או מובטל, או עובד שהכנסתו היא מתחת לקו העוני – יסבסד את מי שמשתכרים שכר גבוה. מדיניות זו חייבת להיפסק ואני שמח שזהו הכיוון עתה".

ח"כ גפני עקץ את ראש הממשלה, ואמר כי הקמת ועדת טרכטנברג נועדה למעשה כדי לשרוף זמן. "ועדת הכספים רשאית ויכולה לקדם את כל השינויים בחקיקה, וכך אכן יעשה, מבלי צורך בועדת המומחים ובדו"ח", אמר. לדבריו, חברי הוועדה מתכוונים לטפל בהקדם בשינויי חקיקת המס הנדרשים ואינם מתכוונים להמתין לאיש. גפני אמר עוד כי המחאה חייבת להימשך,  וגם אם לא ברחובות – רוחה חייבת להימשך בכנסת. "אסור להשאיר את המצב כמו שהוא, אסור להרפות", אמר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות