אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית מלגות תעסוקה לסטודנטים בפריפריה ב-23 מיליון שקל צילום: מיכאל קרמר

אושרה תוכנית מלגות תעסוקה לסטודנטים בפריפריה ב-23 מיליון שקל

סטודנטים שמתגוררים ולומדים במוסדות אקדמיים בנגב ובגליל ובשנת לימודיהם האחרונה יקלטו לעבודה באחד המפעלים באזור מגוריהם, יקבלו מלגת תעסוקה בשווי 25,000 שקל על פני שלוש שנים

28.11.2011, 16:02 | ליאור בן דוד

ועדת שרים לענייני נגב גליל בראשות השר סילבן שלום אישרה היום (ב') תוכנית מלגות תעסוקה רחבת היקף במימון המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד התמ"ת ומשרד האוצר. עלות הפרויקט - 23 מיליון שקל.

במסגרת התוכנית, סטודנטים שמתגוררים ולומדים במוסדות אקדמיים בנגב ובגליל ובשנת לימודיהם האחרונה יקלטו לעבודה באחד המפעלים באזור מגוריהם, יקבלו מלגת תעסוקה בשווי 25,000 שקל על פני שלוש שנים. 8,000 שקל יועברו עם הקבלה לתוכנית, 8,000 שקל נוספים יועברו עם הקבלה למקום עבודה, ו-9,000 שקל יועברו כמענק התמדה לאחר שנתיים מלאות של העסקה במפעל בנגב ובגליל. הקבלה לתוכנית והמימון המלא מחייבים מגורים באזורים אלו לאורך כל התקופה.

שלום: "אנו מאתרים את הסטודנטים שנמצאים בשנת הלימודים האחרונה ולמעשה משדכים בינם לבין מקום העבודה בתחום אותו למדו. המטרה הינה לעודד ולתמרץ את הסטודנטים להישאר ולבנות את ביתם באזור בו רכשו השכלתם.

אני רואה בדור הצעיר שותף מלא לחזון להבאת 300,000 מתיישבים חדשים לנגב ו-300,000 מתיישבים חדשים לגליל". 

שר התמ"ת שלום שמחון: "התוכנית עולה בקנה אחד עם יעדי משרד התמת לעודד תעסוקה בפריפריה, לחזק את התעשייה בפריפריה, לקדם את כושר הייצור, להעצים ההון האנושי, להדק את הקשר בין האקדמיה והתעשייה ולהגביר את הפעילות הכלכלית באזורי עדיפות לאומית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות