אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קטיושות התפוצצו הלילה בגליל המערבי סמוך לגבול צילום: בלומברג

קטיושות התפוצצו הלילה בגליל המערבי סמוך לגבול

סמוך לחצות נורו לפחות שלוש רקטות לעבר יישובי גבול הצפון. לא דווח על נפגעים, אך נזק נגרם למבנים באחד היישובים. סריקות נערכות אחר רקטה רביעית. מצה"ל נמסר כי אש נורתה לעבר מקורות הירי. תושב האזור: "ראינו פטריית עשן"

29.11.2011, 07:28 | מאור בוכניק, ynet

השקט בגבול הצפון הופר - לאחר כשנתיים: לפחות שתי רקטות קטיושה התפוצצו הלילה (יום ג') סמוך לגבול הצפון בגליל המערבי. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לכמה מבנים. רקטה שלישית לא התפוצצה. במקביל, נבדק האם רקטה נוספת התפוצצה ביישוב אחר בגליל המערבי. אחת הרקטות גרמה לדליקה של צובר גז. שמונה צוותי כיבוי מהגליל המערבי השגיחו שהאש לא תתפשט.

אחת הרקטות פגעה בלול באחד היישובים בגליל המערבי. אחד הרסיסים פגע בצובר גז, שעלה באש. רשף חזי לוי אמר כי מיכל הגז, שלא היה קבור באדמה, ספג פגיעה והתפוצץ. "נתנו לגז להתרוקן מהמיכל, כדי שהאש תיפסק", הוא אמר. רסיסים פגעו גם בלול האפרוחים. בתוך הלול ניכרים סימני הרס. לצד חלקי מתכת, היו מוטלים עשרות אפרוחים, שלא שרדו את הפגיעה.

צה"ל השיב אש לעבר האזורים מהן נורו הרקטות. מדובר צה"ל נמסר כי בצבא מתייחסים לאירוע זה בחומרה ומדגישים כי הם רואים את ממשלת לבנון וצבא לבנון כאחראים למניעת ירי לעבר ישראל. דובר צה"ל מסר כי פיקוד הצפון נמצא בהיערכות מלאה ומקיים הערכת מצב שוטפת לאור האירועים. בפיקוד הצפון גם העלו את הכוננות, אך עדיין לא נמסרו הוראות חדשות לתושבים בצפון.

מעט לאחר חצות נשמעו בגליל המערבי הדי פיצוצים. אייל שמואלי, המתגורר ביישוב בגליל המערבי, אמר כי הבחין בפיצוץ: "ראינו פטריה והרחנו אבק שריפה. זה היה כ-20 מטר מהבית שלי. בין שני בתים ביישוב יש עצים וביניהם אנחנו מחפשים את הרקטה". לדבריו, למקום הגיעו ראש המועצה והקב"טית. ראש המועצה הוסיף: "הפיצוץ היה בכפר במקום עם מדרון תלול שיש בו צמחייה סבוכה. אנחנו לא נכנס לשם עכשיו, אולי נמצא את זה בבוקר". הוא אמר כי לא התקבלה הנחייה לתשובים להכנס למרחב המוגן.

"שמעתי ארבעה פיצוצים"

עידו, המתגורר גם הוא בגליל המערבי, סיפר ל-ynet: "שמעתי ארבעה פיצוצים. כל היישוב בהלם. לא יודעים מה זה. הרבה מאוד אנשים התקשרו למוקד המשטרה".

גיל, המתגורר גם הוא ביישוב, הוסיף: "בערך בחצות שמעתי קול הדומה לנפילה של טיל ללא פיצוץ באזור. תושבים נוספים סיפרו על "הדי פיצוצים, שנשמעים באזור".

באוקטובר 2009 התפוצצה רקטת קטיושה, ככל הנראה בקוטר 107 מ"מ, באצבע הגליל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה ירה צה"ל יותר מעשרה פגזים לעבר המקום ממנו שוגרה הרקטה.

כמה שבועות קודם לכן התפוצצו שתי רקטות, ככל הנראה בקוטר 122 מילימטר, בשטחים פתוחים. אחת מהן אותרה סמוך לאחד הקיבוצים בגליל המערבי. זמן קצר אחרי הירי, הגיש צה"ל תלונה רשמית לכוח יוניפי"ל, המוצב בגבול ישראל-לבנון.

ככלל, הגבול שקט מאוד מאז סיומה של מלחמת לבנון השנייה, לפני יותר מחמש שנים. עם זאת, גל הפיצוצים המסתוריים באיראן - שהאחרון שבהם אירע אמש באיספהאן - לא פסח גם על חיזבאללה. בשבוע שעבר דווח כי אירע פיצוץ במחסן תחמושת של הארגון, והבלוגר האמריקני הנודע ריצ'רד סילברסטיין טען כי מל"ט של צה"ל ששימש כסוס טרויאני הוא שגרם לו. אמש דווח כי צה"ל שיגר מזל"ט לכפר סדיקין, שם נטען כי אירע הפיצוץ, ולא זיהה דבר. לפיכך, קיימת אפשרות כי הארגון השיעי שתל את הידיעה בכלי התקשורת, כדי להסתיר את מקומו האמיתי של הפיצוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות