אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר עולמי? המוסדיים הגדילו השנה ב-25% את היקף ההשקעות בחו"ל צילום: אימג'בנק / Gettyimage

משבר עולמי? המוסדיים הגדילו השנה ב-25% את היקף ההשקעות בחו"ל

כך עולה מסקר שערך בית ההשקעות טנדם קפיטל. היקף השקעות המוסדיים בחו"ל עומד על כ-15% מתיק ההשקעות ולפי הערכות בטנדם - היקף הפעילות יוכפל בשנה הקרובה

29.11.2011, 10:42 | ענת ציפקין
למרות המשבר הגלובאלי, היקף ההשקעות בחו"ל של הגופים המוסדיים וחברות הביטוח זינק בכ-25% בשנה האחרונה. כך עולה ממחקר של בית ההשקעות טנדם קפיטל שהוצג הבוקר בכנס "שווקים גלובאליים" של בית ההשקעות הנערך בת"א.  

מהמחקר שהציג הבוקר ארז ברית, מנכ"ל בית ההשקעות, עולה כי בראשית 2011, היקף ההשקעות של הגופים המוסדיים, ובכלל זה קופות הגמל, קרנות ההשתלמות ופוליסות הביטוח המשתתפות ברווחים עמד על 12% מכלל השקעותיהם. לעומת זאת, נכון להיום, היקף ההשקעות של המוסדיים בחו"ל עומד על כ-15%.

למרות הגידול של השקעות המוסדיים בחו"ל, ברית טוען כי התלות הגבוהה של הציבור הרחב בכלל, והמשקיעים המוסדיים בפרט, בשוק ההון הישראלי (home bias) עדיין נשמרת, והציבור עדיין ממשיך להיצמד לשוק המקומי ולהשקיע את הרוב המוחלט של נכסיו בו. כך שגם אם חל שיפור בהיקף פיזור הכספים לחו"ל הוא לא מספיק.

לדברי ברית, היקף ההשקעות הנמוך יחסית בשווקים בחו"ל חושף את המשקיעים לשוק ההון הישראלי הנחשב לריכוזי ואינו נזיל כמו שאר הבורסות הגדולות בעולם. ברית אמר כי העלייה אצל רוב הגופים המוסדיים הינה משמעותית ונראה כי הם מפנימים את יתרונות הפיזור יחד עם הבנת הבעייתיות של גודלו של שוק ההון המקומי יחסית לגודלם ויכולתם לפעול כאן.  

ברית צופה כי קצב ההשקעות בשוקי ההון בחו"ל ילך ויעלה בשנת 2012 ואף יכפיל את עצמו. "ההשקעות יורחבו מעבר לאפיק המנייתי ששם עיקר הכספים, ויופנו גם לאפיק הסולידי בעיקר לאגרות חוב קונצרניות ואג"ח בשווקים מתפתחים" מעריך ברית. זאת, על מנת להרוויח את התשואה העודפת ובעיקר להרוויח את הפיזור הגדול שניתן להשיג בשוקי ההון בעולם על פני השוק המקומי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
תחזית לקראת 2012
קרלו דה בנדטי, מי שעמד במשך 20 שנה בראשו של תאגיד Olivetti, מתוך ראיון לעיתון האיטלקי Corriere della Sera: "משבר החובות ביוון גרם ל"מרה שחורה" באירופה, ואילו המשבר באיטליה עלול להוציא מהאיזון את כל העולם. הסוכנות Fitch Ratings מזהירה כי ההחמרה המתמשכת במשבר החובות בגוש האירו מהווה סכנה ממשית עבור הבנקים האמריקאיים, שמחזיקים בשטרות החוב של המדינות ה"בעייתיות". החוב בתקציב המדינה עלה אל מעל ל-15 טריליון דולר והגיע לכמעט 100% מהתמ"ג – תקרת החוב הרשמית. לכן, ייתכן שבמידה והממשל האמריקאי לא יחדש את המשחקים הפוליטיים סביב בעיית החוב, הגל החדש של המשבר הגלובלי ישטוף את העולם לקראת 2012".
אורן  |  29.11.11
1.
להתעורר
רק עכשיו הם התחילו להכיר בקיום המשבר. רק עכשיו התחילו להודות שהמשבר הוא מערכתי. הם עדיין אינם מודים שאין להם את הכלים להתמודד עימו, אלא חושבים להתמודד בעזרת השיטות הקודמות. עדיין חולמים על צמיחה והתפתחות, אך הן לעולם כבר לא יחזרו. ודאי שבמצב כזה הם עדיין אינם מסוגלים להבין כיצד להתגבר על המשבר המערכתי. הם חושבים שהוא יעבור מעצמו וצריך רק לחכות. הרי אין אמצעים אחרים... ואנחנו עוד קוראים לעצמנו "האדם הנבון"...
דבי  |  29.11.11