אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווח הנקי של קבוצת דלק זינק פי 4 ל-140 מיליון שקל ברבעון השלישי צילום: עמית שעל

הרווח הנקי של קבוצת דלק זינק פי 4 ל-140 מיליון שקל ברבעון השלישי

הרווח התפעולי ברבעון שולש ל-877 מיליון שקל; הרווח הנקי שרשמה בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-451 מיליון שקל - עלייה של 50%

29.11.2011, 12:40 | מישל אודי

קבוצת דלקשבשליטת יצחק תשובה דיווחה היום (ג') על רווח של 140 מיליון שקל ברבעון הרביעי - פי 4.2 מהרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי שרשמה בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-451 מיליון שקל - עלייה של 49%. החברה הודיעה כי תחלק 100 מיליון שקל לבעלי המניות, כך שתשובה ישלשל לכיסו 64.4 מיליון שקל.

הרווח התפעולי של החברה ברבעון שולש לעומת הרבעון המקביל ועמד על 877 מיליון שקל. עיקר הגידול ברווח התפעולי נבע מגידול בפעילות דלק ארה"ב אשר תרמה כ-536 מיליון שקל לרווח התפעולי בעיקר בעקבות גידול במרווחי הזיקוק באזור מפרץ מקסיקו ורכישת מלוא המניות של חברת Lion oil שהוסיפה רווח הון של 13 מיליון דולר.

בנוסף, התרומה התפעולית של פעילות חיפושי והפקת נפט וגז הסתכמה ברבעון ב-207 מיליון שקל. הרווח התפעולי בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-2.1 מיליארד שקל בהשוואה ל-1.08 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 93%.

החברה חשפה גם את תוצאות חברת רודשף, המחזיקה ב-21 מרכזי שירות בצידי כבישים מהירים באנגליה, לפיהם הרווח הנקי הסתכם הסכתכם ב-8 מיליון שקל . החל מהרבעון הראשון של שנת 2011 מאחדת החברה באופן מלא את תוצאותיה של רודשף לאחר שרכשה את החברה מדלק נדל"ן תמורת כ-500 מיליון שקל.

מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד מסר כי "ניתן ליחס את התוצאות הטובות לגיוון בתחומי פעילותה של הקבוצה אשר מאפשרים לנו לפזר סיכונים. בקופת החברה יתרת נזילות בסך של כ-1.4 מיליארד שקל, כאשר למרבית הנכסים אין כל שיעבוד מה שמעיד על חוסנה והאיתנות הפיננסית של הקבוצה".

ההצעה המבישה שהציע בעל השליטה

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' אמרה על רווחי קבוצת דלק, כי "פרסומם מעמיד באור חמור עוד יותר את ההצעה המבישה שהציע בעל השליטה יצחק תשובה לחוסכים שכספם מושקע בדלק נדל"ן, ואשר בחוצפתו הוא דורש מהם לעבור תספורת מכאיבה בחברה אחת שלו, בעוד שבחברה האחות הוא מוסיף להתעשר".

"אוזלת היד של הממשלה והשקפת עולמה המעדיפה את בעלי ההון על האזרחים אמנם לא כופה על תשובה, כנדרש, להפנות כל שקל מהרווחים בזרוע העיסקית הבריאה שלו, וכל שקל מ 100 מיליון השקלים שהוא מושך היום כדיבידנד לטובת הסדר האג"ח של דלק נדל"ן – אולם מוסרית וכלכלית, על הציבור לכפות על תשובה לעשות זאת", הוסיפה יחימוביץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות